Vişne alımına başladı

Vişne alımına başladı
Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Birliği vişne alımına başlandı.

Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Birliği vişne alımına başlandı.

Kütahya'nın Pazarlar İlçesinde vişne sezonu açıldı. Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Birliği müdürü Namık Yüksel alım merkezlerinde incelemelerde bulundu. İncelemelerde Bölge Müdürü Yüksel üreticiler ile bire bir konuşarak sorunlarını dinledi.
Ayrıca Bölge Müdürü Yüksel, üreticilere baklava ikram etti.Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Birliği Müdürü Namık Yüksel, Pazarlar Soğuk Hava ve Entegre Tesislerine vişne alımında, çiftçileri memnun etmek için personel ile birlikte yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Vişne alımında önceliğin, kooperatif ortak çiftçilerine verildiğini belirten Yüksel, borçlara mahsuben alım yaptıklarını ve çiftçilerin vişne alımlarına büyük rağbet gösterdiklerini dile getirdi.
Vişnenin, ülkemizde en çok üretilen meyve olduğunu, ülkemizin dünyanın önemli vişne üreticileri arasında yer aldığını ifade eden Bölge Müdürü Namık Yüksel, “Geleneksel olarak gıdalarda kullanımı diğer meyvelere göre daha geniş alana sahip vişne piyasalarda iç ve dış piyasalarda alıcı bulmaktadır. Tarım Kredi Kooperatiflerinin Pazarlar Soğuk Hava ve Entegre Tesislerinde işlendikten sonra iç ve dış piyasanın ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz Vişne piyasası içerisinde alıcı pozisyonunda olmamız itibarıyla fiyat belirlenmesinde etkin bir rolümüz var. Ortaklarımızın ürünlerini yüksek fiyattan satma imkânı bulunmasından dolayı büyük memnuniyet duyuyorum” diye konuştu.
Vişne üreticileri ise vişne alımı ile ilgili yaptıkları açıklamalarda, Tarım Kredi Kooperatiflerinin, gerçek bir çiftçi dostu olduğunu bir kez daha gösterdiğini belirterek, ürün alımlarının ileride artarak devam etmesini temenni ettiklerini dile getirdiler. Ayrıca Pazarlar Soğuk Hava ve Entegre tesislerine QF sisteminin kurulması ile sadece meyve üreticisine değil tüm meyve ve sebze üreticilerinin faydalanacağını belirttiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com