Vizelerin kalkması ile ilgili şok iddia!

Vizelerin kalkması ile ilgili şok iddia!
Muhalefet, Yemen’e vizenin kaldırılmasının El Kaide militanlarına yarayacağını öne sürdü. Bakan Yılmaz ‘’İş adamlarımız için kaldırdık’’ dedi.

Türkiye ile Yemen’in vizeleri karşılıklı olarak kaldırmasının ardından muhalefet, ‘’El Kaide kuşkusunu’’ dile getirdi.
 
Gazeteport’un haberine göre, vizesiz seyahat ile birlikte, Yemen’de üstlenen El Kaide militanlarının Türkiye üzerinden Suriye’ye geçişinin kolaylaşacağı öne sürüldü.
 
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ise, ‘’Vizeyi, iş adamımız, üreticimiz için kaldırdık’’ dedi.
 
CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç, önceki gün yapılan bir anlaşma ile Türkiye’nin Yemen vatandaşlarına vizeyi kaldıdığını belirtti ve ‘’Bu ticari bir nedene mi dayanıyor? Yoksa, Yemen’den gelecek El Kaide’nin silahlı mensuplarına, Türkiye'den Suriye’ye geçmesine kolaylık sağlamak için mi?' diye sordu.
 
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ise ‘’Türkiye bütün dünyaya açılıyor. 36 milyar dolarlık ihracattan 150 milyar dolara geldik. 2023 hedefimiz ihracatı 500 milyar dolara ulaştırmak. Bunun için de iş adamının, üreticinin başka ülkelere hiçbir engel olmadan gidebilmesi gerekir. Yemen’e vizesiz gidebilmek için Yemen vatandaşından mütekabiliyet gereği vizeyi kaldırmak gerekli. Tek amaç budur’’ cevabını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com