Vizesiz Almanya için 50 Bin İmza

Vizesiz Almanya için 50 Bin İmza
Türk turistlere vizenin kaldırılmasını öngören bir dilekçe verildi ama...

Bu dilekçeyi niye imzalıyorsunuz?

İnsan hakları çerçevesinde kişinin seyahat hakkı temel insan hakkıdır. Ayrıca AB adaylığımız çerçevesinde imzalanan anlaşmalarla Türkiye vatandaşlarının Schengen bölgesi denen AB üyesi ülkelerin oluşturduğu alanda turist olarak serbest dolaşım hakkı bulunmaktadır.

Ancak Almanya gibi ülkeler bu haklarımıza aykırı kanunlar yaparak Türklerin serbest dolaşımını sınırlandırmakta. Amaç, bu dilekçenin Alman Meclisi Bundestag'da görüşülmesini sağlayarak var olan maddelerin yasalara aykırı olduğunun tespit ettirilmesi ve hakkınız olan serbest dolaşımın Türkiye vatandaşlarına geri verilmesinin sağlanmasıdır. Alman meclisinden çıkacak böyle bir kararın ardından gelişecek zincirleme reaksiyonla diğer Schengen bölgesi ülkelerinde de Türklere serbest dolaşım hakkının sağlanması kaçınılmaz olacaktır.

İmzalıyoruz çünkü...

Daha geçen günlerde Almanya'da Mart ayında yapılacak Top Model of The World 2011 yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek olan Sezgi Melek Tüzel, Almanya'dan vize alamadığı için ilk provalara katılamadı.

Nasıl imzalayacaksınız?

Alman Federal Meclisi'nin "www.bundestag.de“ adresinde sol üst köşede "der Bundestag“ isminin altında yer alan “Petitionen” kısmına girin. Burada kayıt bölümü “Registrieren” bulunuyor. "Registrieren"e direkt ulaşmak için buraya tıklayın.

Sayfada, kendinize bir kullanıcı adı ve şifre seçin. Adınız, soyadınız, adres ve E-Mail bilgilerinizi verdikten sonra size sistem bir onay maili gönderiyor.

Emailinize gelen linke tıkladığınızda ekrana gelen sayfada şifrenizle giriş yapın.

“Petitionsdetails” ismiyle dilekçeyle ilgili detaylar geliyor.

Daha sonra 16662 No.'lu dilekçenin olduğu sayfaya gitmek için buraya tıklayın.

Orada öncelikle “Anzahl Mitzeichnungen” bölümü altında “Petition Mitzeichnen” a tıklayın. Eğer açılan pencerede kullanıcı adınızı ve şifrenizi isterse bu bilgileri girip onaylayın. Böylece işlemi tamamlamış ve dilekçeyi imzalamış olacaksınız. Açılan sayfada isminizi göreceksiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com