Voleybolda olimpiyat rüyası

Voleybolda olimpiyat rüyası
Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Londra Olimpiyat Oyunları'nda yer almanın, milli takımın ve Türk voleybolunun çok önemli bir hedefi ve rüyası olduğunu söyledi.

Ankara'da 1-6 Mayıs tarihlerinde yapılacak 2012 Londra Olimpiyat elemeleri öncesinde, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Karabıyık, (A) Milli Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Marco Aurelio Motta, milli takımın kaptanı Esra Gümüş ve Neslihan Darnel, Volley Hotel'de düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Erol Ünal Karabıyık, ''Olimpiyatlarda olmak, milli takımımızın ve Türk voleybolunun çok önemli bir hedefi ve rüyası'' dedi.

Turnuva sonucunda birinci olmaları durumunda Londra Olimpiyat Oyunları'na katılarak bir ilki başaracaklarını kaydeden Karabıyık, federasyon yönetimi ve milli takım olarak bunun heyecanını yaşadıklarını dile getirdi.

Elemelerin Ankara'da oynanacağını anımsatan Karabıyık, ev sahibi olmanın avantajını kullanmak istediklerini belirterek, Ankaralı sporseverleri karşılaşmaları izlemek üzere Başkent Spor Salonu'na davet etti.

(A) Milli Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Marco Aurelio Motta ise eleme mücadelelerinin kendileri açısından 4 yıllık olimpiyat sürecinin sonu olduğunu söyledi.

Turnuvada İtalya dışında Avrupa'nın bütün güçlü takımlarının Ankara'da olacağına dikkati çeken Motta, ''Sadece bir takım olimpiyatlara gitme hakkını elde edecek. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Yapabileceğimizin en iyisini sahaya yansıtmak istiyoruz. Sadece bir tane sonuç var bizim için. Çünkü, olimpiyatlara sadece bir takım gidiyor'' sözleriyle görüşlerinin dile getirdi.

Uluslararası Voleybol Federasyonu'nun (FIVB) eleme sistemini de eleştiren Motta, şöyle devam etti: ''Kıta elemeleri bittikten sonra dünya sıralamasında bizim üstümüzdeki 8 takım olimpiyatlara gitme hakkı elde etmiş olacak. Biz, ya bu 8 takımdan biri olacağız ya da olmayacağız. Türkiye, voleybolda dünya sıralamasında 11. sırada. Dünya Olimpiyat Elemeleri'ne bizim üzerimizdeki 8 takım gidecek ve biz bu turnuvada birinci olamazsak orada olamayacağız. Dünya sıralamasında altımızdaki takımlar bu elemeyi oynayacak, fakat bizim hakkımız yok. Bu bir dünya elemesiyse, bizim de orada olmamız gerekir. O yüzden bu turnuva bizim için çok önemli.''

Takım Kaptanı Esra Gümüş, tek gidemedikleri organizasyonun olimpiyat oyunları olduğunu hatırlatarak, ''Geçen yıl bize başkanımız turnuvanın Ankara'da olacağını söylediğinden beri heyecanlıyız. Ev sahibi olmanın avantajını kullanıp, olimpiyatlara katılmak için savaşacağız'' şeklinde konuştu.

Milli voleybolcu Neslihan Darnel de düşüncelerini şöyle ifade etti: ''Biz bunun hayalini geçen yıldan beri kuruyoruz. Hatta burada bir toplantı yaparak, olimpiyatlara gitmek için elimizden geleni yapacağımıza dair söz vermiştik birbirimize. O gün geldi çattı. Takım olarak hepimizin hazır olduğunu düşünüyorum. Buraya gelen takımların hepsini daha önce yendik. Kendimize güvenimiz tam, ancak zor bir turnuva olacağının bilincindeyiz. Finale kalıp Londra'ya gitmek istiyoruz.''

Konuşmaların ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan TVF Başkanı Karabıyık, ''Olimpiyat elemeleri sisteminin değişmesi için Türkiye'nin başvurusu olacak mı'' şeklindeki bir soruya, ''Başvurumuz oldu. Sürekli mektup yazıyoruz ama problem çözülmüyor'' yanıtını verdi.

Milli takım antrenörü Motta ise hakkında çıkan transfer iddialarını, menajerinin olmadığını belirterek, ''Hiç kimse beni şu ana kadar bir yere davet etmedi ve transferle ilgili konuşmadı. Bu yılın Aralık ayına kadar benim Türkiye Voleybol Federasyonu'yla sözleşmem var. O zamana kadar burada çalışmak istiyorum'' ifadeleriyle yalanladı.

(A) Milli Bayan Voleybol Takımı, 1-6 Mayıs tarihlerinde TVF Başkent Salonu'nda yapılacak eleme turnuvasında Almanya, Sırbistan, Hırvatistan, Polonya, Hollanda, Rusya ve Bulgaristan ile karşılaşacak.

Grup maçları sonunda birinci olan takım, Londra Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı kazanacak.

Bu arada, karşılaşmaları izlemek isteyen sporseverler maç biletlerini ''www.biletway.com'' adresinden alabilecek.

Organizasyon için belirlenen bilet fiyatları şöyle:

İlk 2 gün için: 1. kademe 20 TL, 2. kademe 15 TL, 3. kademe 10 TL, 4. kademe 5 TL

3. gün ve sonrası için: 1. kademe 25 TL, 2. kademe 20 TL, 3. kademe 15 TL, 4. kademe 10 TL. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com