Volkswagen hükümetin baskısına boyun eğdi!

Volkswagen hükümetin baskısına boyun eğdi!
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Türkiye'de en çok satan otomotiv markaları arasında olduğu halde hiç yatırımı bulunmaması sebebiyle eleştirdiği Alman devi Volkswagen'in Üretim ve Tesislerden Sorumlu Sözcüsü Christoph Adomat, Volkswagen'in Türkiye'de yatı

Volkswagen'in Almanya'nın Wolfsburg kentindeki Genel Müdürlüğü'nden Christoph Adomat, ''Volkswagen halen Türkiye'de olası fırsatları değerlendiriyor. Bu konuda herhangi bir düzenleme ya da anlaşmamız henüz bulunmuyor'' açıklamasını yaptı.
 
ÇAĞLAYAN NE DEMİŞTİ?
 
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, geçen hafta sonu otomotiv sektöründeki yeni teşviklerin değerlendirildiği toplantıda Volkswagen'in Türkiye pazarında en çok satan otomotiv markalarından biri olmasına rağmen Türkiye'de halen yatırımının olmamasını eleştirmişti.
 
Çağlayan, ''Volkswagen, Türkiye'de en fazla satılan ama Türkiye'de üretimi olmayan bir marka. Yakın bir süre içinde Volkswagen'in üst yönetimiyle görüşmeye karar verdik. Neden Türkiye'de yatırım planları olmadığını sorup varsa tereddütleri öğrenmek istiyoruz. Aslında böyle bir teşvik sisteminden sonra kendileri kayıpta'' demişti.
 
Türkiye pazarında 10 yılda toplam 584 bin 870 araç satışıyla Volkswagen,Türkiye'deki otomotiv pazarından 10 yıllık ortalamada yüzde 9,07 pay aldı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com