Vur emrini kim verdi?

Vur emrini kim verdi?
CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir Uludere'de yaşananları değerlendirdi!

Sansürsüzhaber.com -ÖZEL- CHP Sivas Milletvekili Mailik Ecder Özdemir, Uludere'de 35 kaçakçının ölümüyle sonuçlanan olayın arkasındaki güçlerin kim olduğunun kamuoyuna açıklanması gerektiğini söyledi.

CNN Türk'te yayınlanan 5N 1K'ya konuk olan CHP'li vekil, gazeteci Cüneyt Özdemir'e şok açıklamalarda bulundu. Uludere'de öldürülen 35 kişinin kaçakçı olduğunun çıplak gözle dahi fark edilebileceğini vurgulayan Malik Ecder Özdemir, "Heron görüntüleri sürekli çekiliyor, mütemadiyen bundan önceki kaçakçılık olaylarının da görüntüleri vardır. Şimdi bu iki farklı görüntünün karşılaştırılarak, bu 35 kişinin kaçakçı mı yoksa terörist mi olduğunun ortaya çıkartılması gerekiyor" şeklinde konuştu.

CHP'li vekil, Cüneyt Özdemir'in "bu görüntülerden sonra vur emrinin kim tarafından verildiğini düşünüyorsunuz" sorusunaysa şu yanıtı verdi:

"Aydınlatılması gereken soru bence de bu. Komisyonumuzun da üzerinde durduğu soru bu. Şırnak'ta yaptığımız çalışmalarda Şırnak 22. Tümen Komutanlığı'nın vur emri veremeyeceğini, Şıran Valiliği’nin vur emri veremeyeceğini, oradaki yetkililer bize ifade ettiler; çünkü bu yaşanan sınır ötesi bir operasyon. Şırnak Valisi, sınır içi operasyonda Şırnak Valiliği'nin siyasi otorite olarak izni alınmaksınız operasyon düzenlenemeyeceğini, sınır dışındaysa Hükümet'in izni olmaksızın operasyon düzenlemeyeceğini belirtililer."
(UGO)

BU HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com