VUR ENSESİNE AL LOKMASINI!

VUR ENSESİNE AL LOKMASINI!
Kütahya her konuda “güzergah dışı” bırakıla dursun; gerek AKP'li vekiller, gerekse il yöneticileri susmaya devam ediyor. Otomotiv üssü hayal oluyor, havalimanı ihalesi iptal ediliyor, otoyol konusunda avutuluyor ve nihayet hızlı tren pro

Kütahya her konuda “güzergah dışı” bırakıla dursun; gerek AKP'li vekiller, gerekse il yöneticileri susmaya devam ediyor. Otomotiv üssü hayal oluyor, havalimanı ihalesi iptal ediliyor, otoyol konusunda avutuluyor ve nihayet hızlı tren projelerinde de güzergah dışında bırakılıyor. Kütahya'nın menfaatleri uğruna hesap sorması gerekenlerin ise gıkı çıkmıyor!.. Kütahya verdiği oylar karşısında ödüllendirilmesi gerektiği halde, adeta “vur ensesine, al ağzından lokmasını” mantığıyla cezalandırılıyor. İstanbul - Antalya Hızlı Tren Projesinde de, Ankara - İzmir Hızlı Tren Projesinde de güzergah içinde Kütahya yok. Hakkımızı araması gerekenler susuyor; peki Kütahya halkı ne yapıyor? Lokmasını vermek için hazırda bekliyor!!!


Kütahya, hızlı tren projelerinin hiçbirisinde güzergah içine alınmadı. Coğrafi konum itibariyle, gerek İstanbul Antalya hattının, gerekse Ankara İzmir hattının tam kavşak noktasında yer alan Kütahya'nın güzergah dışında bırakılmasına, iktidar partisinin siyasilerinin sessiz kalışı dikkat çekiyor.
İstanbul-Antalya ve Ankara - İzmir Hızlı Tren Projelerini açıklayan Ulaştırma Bakanlığı, adeta Kütahya'yı saf dışı bıraktı. Her iki projede de Kütahya'nın güzergah dışında bırakıldığı Bakanlığın hazırlattığı “Ulaşan ve Erişen Türkiye - 2009” kitapçığında belgelendi.
Hazırlanan kitapçığa göre; Antalya - İstanbul Hızlı Tren Projesi, Antalya - Afyonkarahisar güzergahından Kütahya'ya uğramadan Eskişehir oradan da İstanbul'a ulaşacak. Yine Ankara - İzmir Hızlı Tren Projesi, Ankara - Polatlı üzerinden Afyonkarahisar'a oradan da Kütahya'ya uğramadan İzmir'e ulaşacak.
Hükümet tarafından her konuda güzergah dışı bırakılan Kütahya halkı ise; hızlı trenden faydalanmak için ya Eskişehir'e, ya da Afyonkarahisar'a kadar “yavaş yavaş” yol alacak.
Kütahya her konuda “güzergah dışı” bırakıla dursun; gerek AKP'li vekiller, gerekse il yöneticileri susmaya devam ediyor. Otomotiv üssü hayal oluyor, havalimanı ihalesi iptal ediliyor, otoyol konusunda avutuluyor ve nihayet hızlı tren projelerinde de güzergah dışında bırakılıyor. Kütahya'nın menfaatleri uğruna hesap sorması gerekenlerin ise gıkı çıkmıyor!.. Kütahya verdiği oylar karşısında ödüllendirilmesi gerektiği halde, adeta “vur ensesine, al ağzından lokmasını” mantığıyla cezalandırılıyor. Hakkımızı araması gerekenler susuyor; peki Kütahya halkı ne yapıyor? Lokmasını vermek için hazırda bekliyor!!! (Alaaddin Akkaşoğlu)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com