Vural ‘Boyun eğmeyeceğiz’ dedi

Vural ‘Boyun eğmeyeceğiz’ dedi
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM İçtüzüğü'nde değişiklik yapan teklife ilişkin ''Böyle bir dayatmaya muhalefet olarak kesinlikle boyun eğmeyeceğiz'' dedi.

Mecliste gazetecilerin, İçtüzük değişikliği konusunda sorularını yanıtlayan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İçtüzük değişikliğinin partiler arası uzlaşmayla yapılması gerektiğini belirterek, ''Parmak çoğunluğuyla, Mecliste darbe yaparak muhalefeti susturmanın doğru bir yöntem olmadığını ifade etmiştik'' diye konuştu. İçtüzük değişikliği ile ilgili bir dayatmanın Mecliste gerginliğe yol açacağını daha önce söylediklerini ve bunun gerçekleştiğini anlatan Vural, bu dayatmanın ortadan kaldırılması ve uzlaşma içinde bir sonuca ulaşılması gerektiğini söyledi.

Vural, şöyle devam etti: ''Mücadele edeceksek de mertçe yapalım bu mücadeleyi. Oyunun kurallarını değiştirmesinler. MHP olarak, İçtüzük konusunda, muhalefetin konuşma sürelerini kısıtlayan maddenin doğru olmadığını, böyle bir düzenlemenin ancak partiler arası bir uzlaşmayla çözümlenmesi gerektiğini söyledik. İnşallah gelecek hafta yapılacak görüşmelerle, hepimizin anlaştığı bir İçtüzük değişikliğini gerçekleştiririz. Ama böyle bir dayatmaya muhalefet olarak kesinlikle boyun eğmeyeceğiz. Uzlaşma sağlanacağı taahhüdünü AKP beyan etmiştir. AKP'nin bu konuda uzlaşma temin etmesi hayırlı olacaktır. TBMM, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' dediğine göre, bu egemenliğimizi kısıtlamaya yönelik hiçbir girişimi kabul etmeyeceğiz. Girişimlerimizi yaptık. Girişimlerimizin ilk aşaması başarılı olmuştur. Umarım bunu nihayete erdiririz''

(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com