Vural umutsuz konuştu!

Vural umutsuz konuştu!
Bank Asya 1. Lig takımlarından Sakaryaspor'un teknik direktörü Yılmaz Vural, açıklamalar yaptı.

Bank Asya 1. Lig'de kümede kalma mücadelesi veren Sakaryaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Göztepe karşısında aldıkları mağlubiyet ile ligde kalma şanslarının daha çok azaldığını söyledi.

Sakaryaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Rüstemler Tesislerinde düzenlediği basın toplantısı ile açıklamalarda bulanarak, ligde kalmalarının zorlaştığını vurguladı. Yılmaz Vural, Göztepe müsabakasında güzel bir oyun ortaya koyduklarını ifade ederek, "Genç oyuncularımız ezilmeden oynadı. Net pozisyonlar da bulmuştuk ama kaybetmek zorunda kaldık. Bu kayıptan sonra ligde kalma şansımız daha da düştü. Şartlar hiç takımın lehine gelişmiyor" dedi.

Sakaryaspor'un gelecek ile ilgili çalışmalar yapması gerektiğini ifade eden Vural, "10 oyuncunun sözleşmesi bitiyor. Gelecek ile ilgili çalışmalar yapmak lazım. Valimiz ve Büyükşehir Belediyemiz ile görüşme yapmak istiyorum. Maddi manevi destek olmalarını isteyeceğim. Eğer beklediğimiz desteği göremezsek mevcut kadrodaki gençleri yeni sezona hazırlamak gerekiyor. Çağlar, Mesut, Hakan, Cüneyt, Şaban, Görkem, Berat, Salih ve İlkay sözleşmeleri bitiyor. Aralarında gitmek isteyen ya da takım bulmuş olan var mı diye görüşeceğim. Bu oyuncular Sakaryaspor'dan gitse bile burada yetiştikleri için ufak da olsa bir maddi getirileri olacak. Fi-Yapı'dan da önümüzdeki sezon 500 bin TL bir destek gelecek. Bu rakamlarla bir bütçe oluşturmak gerekiyor" şeklinde konuştu.

"TAKIM DİRENİYOR, BİR DİRENCİ VAR AMA BU DİRENCİ MAALESEF PUANA ÇEVİREMİYOR"

Takımın direnci olduğunu belirten Yılmaz Vural, "Takım direniyor, bir direnci var ama bu direnci maalesef puana çeviremiyor. Yöneticilerimizle de görüşeceğiz. Kendilerinin önümüzdeki dönemde devam edip etmeyeceklerini bilmiyorum. Devam etmeyeceklerse bile kongreye kadar görevde olmaları gerekiyor. Bundan sonra altyapıya daha da önem verip o gençleri Bank Asya'da oynatmak gerekiyor. Serbest kalan 9 arkadaşımızı da burada tutamayacaksak ona göre bir plan yapmamız lazım. Bunların yetiştirme bedeli 600 bin TL eğer Bank Asya'ya giden olursa bu paraları alırız. Yetiştirmek istediğimiz gençlere bir antrenman programı uygulayıp onları burada geliştirmeye çalışacağız. 1-2 arkadaşımıza kulüplerin talip olduğunu biliyoruz. Sakaryaspor'a en az 4-5 oyuncudan maddi gelir elde edebilir. Bu takım muhafaza edilirse, alttaki çocukları da takıma adapte edebilirsek, 2. Ligde başarılı olurlar ve yeniden Bank Asya 1. Lige çıkarlar" ifadelerini kullandı.

Vural, Sakaryaspor'a gelirken Hakan Şükür ve Şansal Büyüka'nın Fi-Yapı konusunda çok istekli olduklarını belirterek, "Ama daha ne olduysa onlarla da bağımız kesildi. Herhalde takımın kötü gidişi onları durdurdu. Ama önemli olan iyi zamanda değil, kötü zamanda destek olmak. Ben aptal mıyım burada kellemi ortaya koydum ben de gelmeseydim o zaman. Futbolcu sözleşmelerinde söz verilen paralar ödenmemiş durumda. Bugün Sermet Şükür ile Erdal Taşkın'ı alıp Fi-Yapı'ya gidecektik ama ne yazık ki kendileri ile buluşamadık" diye konuştu.

Sakaryaspor'un yeniden Büyükşehir bünyesine katılması gerektiğini ifade eden Yılmaz Vural, "Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu takımı yeniden belediye bünyesine alabilir mi? Bunu merak ediyorum. Takımın tek kurtuluşu bu. Eğer belediye bunu yapmam derse ikinci alternatif olarak Fikret İnan'a gidip devralmayı düşünüp düşünmediğini sormak. Veya arkasından başka bir alternatif çıkabilir mi? Bu konular üzerinde görüşmek gerekiyor. Kafamızda takımın geleceği ile ilgili birçok proje var. Ben ilgililerle bu konuları görüşeceğim. Belediye bu borcun altına girmek ister mi bilmiyorum. Ama Başkan Zeki Toçoğlu'nun bu takımı devralma konusuna yakın baktığını hissediyorum. Ama buradaki siyasi dengeler ilişkiler ne durumda bilmiyorum. Başkanımız alırsa beni de burada isterse seve seve Sakaryaspor'da kalırım. O zaman profesyonelce yaklaşırım. Tamam bu şartlarda burada olabilirim" dedi. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com