Wall Street Journal'dan yeni açıklama!

Wall Street Journal'dan yeni açıklama!
Türk jetinin Suriye hava sahası içinde düşürüldüğünü iddia ettiği için Başbakan Erdoğan'ın büyük tepki gösterdiği Amerikan Wall Street Journal gazetesi konuyu yine haber yaptı.
Amerikan gazetesi haberi, bugün de devam ettirdi. Ankara'dan gelen tepkileri, "Türkiye, düşürülen jeti konusunda pozisyonu değiştirmiyor" başlığıyla verdi.
 
Gazete, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sitesinde, uçağın uluslararası sularda düştüğü görüşünü tekrarladığını yazdı. Erdoğan'ın kendilerine yönelik eleştirilerine de tüm ayrıntılarıyla yer verdi.
 
Yazıda eleştiriye neden olan haberin kaynaklarının Amerikalı yetkililer olduğu yinelendi. Ancak herhangi bir isim verilmedi.
 
Gazete, Amerikalı yetkililerin Erdoğan'ın eleştirilerine yanıt vermemeyi tercih ettiğini yazdı.
 
Wall Street Journal, Ankara ve Washington arasındaki bilgi uyuşmazlıklarına rağmen iki ülkenin ilişkilerinin bundan etkilenmeyeceği görüşünde. Çünkü Türkiye, Amerika ve Batı ülkelerinin Suriye krizindeki stratejilerinde kritik bir role sahip.
 
Yine gazeteye göre, 2009 ve 2010'daki önemli gerilimlerin ardından Ankara ile Washington arasındaki işbirliği özellikle son aylarda iyice arttı. (NSK)

CNN Türk
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com