Walt Disney onları ihraç edecek

Walt Disney onları ihraç edecek
Walt Disney Umutsuz Ev Kadınları’nın Türkiye versiyonunu bölge ülkelerine pazarlamayı düşünüyor.

Daha çok ailelere ve çocuklara yönelik televizyon-sinema yapımları ve temalı parklarıyla tanınan dünyanın önde gelen içerik sağlayacı şirketlerinden olan Walt Disney, Türkiye'de ücretli dijital platformda yer alan üç kanalından Disney Channel'i 12 Ocak'tan itibaren ücretsiz olarak Türksat uydusundan yayınlayacak.

Walt Disney, böylelikle çanak anten sahibi yaklaşık 18 milyon haneye ulaşacak. Şirket 11 milyon hanede izlenmeyi hedefliyor. Walt Disney Başkan Yardımcısı Giorgio Stock, "Dijital platformdan yaptığımız yayınlar büyük ilgi gördü. Bu nedenle bir sonraki aşamaya geçmeye karar verdik. Türkiye'deki hanelerden yüzde 60'ına ulaşacağız" dedi. Türk dizilerinin başta Ortadoğu olmak üzere yurtdışından talep gördüğünün farkında olduklarını anlatan Stock, son günlerin yoğun ilgi gören dizisi Umutsuz Ev Kadınları'nın orijinalinin kendi yapımları olduğuna dikkat çekti. Stock, "Dizinin reytinglerini ve seyircilerden gördüğü ilgiyi sürekli izliyoruz. Çok başarılı bir adaptasyon oldu. Dizi Türkiye dışı pazarların da ilgisini çekmiş durumda. Bazı talepler geldi. Dizinin Türkiye dışına pazarlanmasını düşünüyoruz" şeklinde konuştu.


DİSNEY STORE AÇILACAK
Başta çizgi filmlerinkiler olmak üzere yapımlarının oyuncakları lisanslı şirketler tarafından üretilen Walt Disney ürünleri Türkiye'de satılıyor. Ancak birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de Disney Store'lar bulunumuyor. Bunların açılıp açılmayacağı sorusuna Stock, "Üzerinde çalışılıyor" yanıtı verdi. Stock'a eşlik eden Walt Disney Türkiye, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Bölge Müdürü Sinan Ceylan ise "Yüzlerce lisanslı üretici tarafından üretilen ve satılan Disney ürünleri Türkiye'de de büyük ilgi görüyor. Bu yüzden Disney Store açma planlarımız var" dedi. Stock ise Walt Disney'in Türkiye'ye daha fazla yatırım yapması için karakterlerinin bilinirliliğinin daha fazla artması gerektiğini kaydetti. Yarattığı karakterler ve bunları canlandıranların dünya yıldızı olduğunu belirterek Türkiye'de de bir yapım düşünüp düşünmediklerini sorduğumuz Stock, "Şu an fazla bir detay verecek durumda değilim. Ancak Djisney Channel'da yayınlanmak üzere bir Türk yönetmen tarafından çekilecek ve Türk oyuncuların oynayacağı sit-com projesi yapmak istiyoruz. Halen hazırlık aşamasındayız" diye konuştu.

"YERLİ SİT-COM ÇEKECEĞİZ"
Yarattığı karakterler ve bunları canlandıranların dünya yıldızı olduğunu belirterek Türkiye'de de bir yapım düşünüp düşünmediklerini sorduğumuz Stock, "Şu an fazla bir detay verecek durumda değilim. Ancak Djisney Channel'da yayınlanmak üzere bir Türk yönetmen tarafından çekilecek ve Türk oyuncuların oynayacağı sit-com projesi yapmak istiyoruz. Halen hazırlık aşamasındayız" diye konuştu.

MİKİ FARELİ NAZAR BONCUĞU DAĞITACAK

Disney Channel'ın Türksat üzerinden yayına geçmesiyle birlikte izleyecilerine yönelik tanıtım kampanyası yapacaklarını söyleyen Stock, "Bazı yapımlarımızın yıldızlarını Türkiye'ye getireceğiz. Ayrıca yerli yıldızlarla da tanıtımlarımız olacak" dedi. Kanalın Miki Fare'yi andıran logosuna yönelik bir faaliyetleri olacağını da belirten Stock, "Yerelleşmeye verdiğimiz önem çerçevesinde, pazarlama aktivitelerimizin içerisinde simit ve nazar boncuğunun kanal logomuza benzer uyarlamalarını değerlendiriyoruz" şeklinde konuştu. Miki Fare’li simit ve nazar boncuğu dağıtacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com