Walt Disney'de dev işten çıkarma

Walt Disney'de dev işten çıkarma
Geçen hafta, Ekim 2012'de 4 milyar dolara aldığı LucasArts'ı kapatan Disney, iki hafta içinde de büyük bir işten çıkarma operasyonuna hazırlanıyor.

Dünya eğlence devi Walt Disney semalarında karanlık bulutlar geziyor...
 
Şirket iki hafta içinde büyük bir işten çıkarma operasyonu planladığını duyurdu.
 
Kaç kişinin işine son verileceği açıklanmazken, bu dalganın en çok film stüdyosu ve tüketici ürünleri bölümünü yutacağı belirtiliyor. Bu planın bir iç denetim sonrası ortaya çıktığını ifade eden CEO Bob Iger, maliyetleri düşürmeyi hedeflediklerini söyledi.   
 
STAR WARS ÖKSÜZ KALDI
 
Ancak Walt Disney'deki bu olumsuz gelişme ilk değil. Şirket geçen hafta Star Wars oyunlarını geliştiren LucasArts'ı kapattığını duyurarak dikkatleri üzerine çekmişti. Çünkü çok değil, LucasArts Walt Disney ailesine daha geçen ekimde katılmıştı. Üstelik Walt Disney bu satın almaya tam 4 milyar dolar ödemişti. LucasArts'ın kapanmasıyla 150 kişinin de işine son verildi. Star Wars 1313 ve First Assault gibi oyunların çalışmaları ise şimdilik donduruldu ama iptal edilmedi.
 
GEÇEN YIL BAŞLADI
 
Şirket geçen eylül ayında da Disney Interactive'de 50'den fazla çalışanın işine son vermişti. Bir yıl önce de şirketin interaktif biriminden 200 kişi çıkartılmıştı. Öte yandan şirket, aralık ayında 319 milyon dolar ceza şoku yaşamıştı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com