Washington'da çocuklar 23 Nisan'ı kutladı

Washington'da çocuklar 23 Nisan'ı kutladı
Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama etkinliği düzenlendi.

Büyükelçiliğin 23 Nisan için özel olarak süslenmiş salonunda düzenlenen etkinliğe aileleriyle birlikte gelen başkent Washington'daki çocuklar, büyükelçiliği adeta şenlik alanına dönüştürdü.

Yanaklarına Türk bayrakları çizdiren ve kendilerine armağan edilmiş bu özel gün için en süslü elbiselerini giyen çocuklar, ellerinde Türk bayrakları ve balonlarla 23 Nisan'ı doyasıya kutladı.

Çocuklar, etkinlik sırasında Washington ve çevresindeki okullardan gelen Türk öğrencilerin, halk oyunlarından şiirlere hünerlerini sergiledikleri birbirinden renkli gösterileri eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Gösterilerin ardından ise, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan ve eşi Fügen Tan tarafından etkinliğe katılan çocuklar için hediye çekilişi yapıldı. Çekilişte kazanan talihli çocuklar, hediyelerini Tan çiftinin elinden aldı.

Programın sonunda çocuklardan bazıları, Büyükelçi Tan'ın koltuğuna da oturdu. Bir ''büyükelçi'' olarak dileklerini sıralayan çocuklar, Büyükelçi Tan'dan da övgü aldı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com