Wikileaks Belgelerinde İlginç Ayrıntı!

Wikileaks Belgelerinde İlginç Ayrıntı!
Taraf'ın yayınladığı Wikileaks belgelerinde 27 Nisan muhtırası ve ona verilen cevapla ilgili önemli belgeler var..

Öte yandan Cumhurbaşkanı Gül'ün eşi ile ilgili de önemli kriptolar geçilmiş..

27 NİSAN MUHTIRASINA YANITI BİZZAT GÜL KALEME ALDI
Amerikan belgelerine göre, askerin e-muhtırasına cevap olarak Cemil Çiçek'in bir gün sonra okuduğu sert hükümet bildirisini kaleme alan kişi bizzat Abdullah Gül'dü.

BİRİNCİ FAKTÖR BAŞBAKAN DEĞİL GÜL'DÜ
Ankara'dan ABD'ye gönderilen 9 Mayıs 2007 tarihli telgrafa göre muhtıraya yönelik sert bildiride Gül'ün imzası vardı: AKP'yi demokratik açıdan ahlaklı yolu seçmeye ve Çiçek'in 28 Nisan'daki açıklamasına yansıyan çizgiyi izlemeye ikna eden Başbakan değil, bu açıklamayı kaleme aldığı belirtilen Gül oldu.

AMERİKAN ZİHNİYETİNİ MÜKKEMMEL ANLIYOR
ABD kriptolarına göre Gül, 'Amerikan zihniyetini mükemmel anlıyor' Gül'ü Turgut Özal'a benzeten ABD'li diplomatlar 'Gül'ün keskin kanaatler taşımakla birlikte, sempatik ve hoşgörülü olması ve İslam'ın Gül ailesi için taşıdığı önem, sosyal barış için şart olan Özalcı erdemi yansıtıyor' yazmış.

GÜL KOLAY LOKMA DEĞİL
16 Kasım 2002'deki telgraftan: Gül Erdoğan'a sadık ama, kendi ihtirasları da var. Gül'ün İslam'a olan imanı kaya gibi sağlam, inandığı konulardaki cesareti de öyle.. Gül, kolay lokma değil.

ÇELİK GİBİ
Kriptolardaki Hayrünnisa Gül: Muhafazakar ancak şık kıyafetleri, gösterişli ancak zevkli takıları, Kemalist adaba kafa tutma konusunda çelik kararlılığı ile bizatihi dikkat çekici bir varlığı var.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com