Wikileaks Belgelerinde Şok İddia!

Wikileaks Belgelerinde Şok İddia!
ABD belgeleri 2007'deki seçimlerde neler yaşandığını bir bir anlatıyor...

Taraf Gazetesi'nde yayınlanan Wikileaks belgelerindeki 22 Temmuz 2007 seçimleri öncesindeki ABD kriptolarına göre, Türk Genelkurmayı'nın sınırötesi harekat konusunu sürekli gündemde tutması, Ak Parti'yi zayıflatma çabasından kaynaklandı: ABD'nin PKK'ya silah sağladığı iddialarının arkasında da yine askeriyenin parmağı olduğunu saptadık.

ORDU POLİTİKA İÇİN PKK'YI KULLANIYOR
ABD kriptosunda ordunun, sahne arkasından çalışarak AKP'yi PKK karşısında zayıf göstermeye uğraştığı yazılı. Büyükanıt ve Saygun'un tatil planları da telgraflara şu ifadelerle yansımış:

VE KOMUTANLAR NİHAYET TATİLE ÇIKTI
''Türk Genelkurmayı'nın, bazılarının bir tür askeri müdahaleden korkmasına neden olan 27 Nisan uyarısı, 22 Temmuz seçimelerinin son düzlüğünde yerini daha geleneksel bir siyasi mücadeleye bıraktı. Mayıs ve Haziran aylarında, Kuzey Irak'taki PKK teröristlerine karşı bir sınırötesi harekatın sorumluluğunu kimin üstleneceği üzerine hükümetle -AKP hükümetinin terörizm konusunda yumuşak olduğunu göstermek üzere dizayn edilmiş bir şekilde - kamuoyu önünde atıştıktan sonra, Genelkurmay, iç politka konularında açıklamalar yapmaktan son iki haftadır uzak duruyor. Gemelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt ile Genelkurmay İkinci Başkanı Saygun Haziran sonu ve temmuz başında deniz kıyısında önceden planlandığı üzere tatil yaptılar.''

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com