'Wikileaks İddiaları Çok Ciddi!'

'Wikileaks İddiaları Çok Ciddi!'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.İşte konuşmasından satırbaşları...

3 general olayı ile ilgili olarak hükümetin yaptığı iş ayıptır, bu ayıbı sürdürmek daha da ayıptır... Siz görevden aldıysanız o da yargıya başvurur. Saygı duymanız gerekir ama ne diyorlar... Bu karar geçerli olmazsa biz de yasa çıkartırız... Başbakan'a sormak isterim, sizin yaptığınız hukukun üstünlüğü mü üstünlerin hukuku mu?

Biz hukuka saygılıyız, yapılan işi tartışmıyorum ama herkesin de haka arama özgürlüğü vardır...

Bu anlayış bir demokrasi ayıbıdır, Kenan Evren'in 2010 versiyonudur.

Asker sivillerin denetimden olmalı, ordu kışlasında kalmalı ama asker siyasetin oyuncağı olmamalıdır.

Bir müsteşar çıkıyor haklarını arayan memurları tehdit ediyor, Başbakanı böyle olursa müsteşarı böyle olur. Görevden aldığın adam senin kölen mi? adı üstünde devlet memuru iktidar gider, devlet kalıcıdır.

Siz herşeyi yapacaksınız yargıya gideni de tehdit edeceksiniz. Bu 12 Eylül zihniyeti...

Poyrazköy iddianamesi 8 ayda, Balyoz iddianamesi 3-5 ayda hazırlanmış. Peki ya Deniz Feneri. Tam 1.5 yıldır ne yapıldığı belli değil.

WIKILEAKS DEPREMİ

Açıklanan belgeler çok önemli.. Bunları yazanlar sıradan insanlar değil... Bunlar sıradan belgeler değil. Biz de bir komisyon kurduk. Bunlar araştırılacak. Belgelerin önemli olduğu dünyanın sarsılmasından belli.

İddialar sıradan iddialar değil. Eğer bir ülkenin Başbakan'ı için İsviçre'de 8 ayrı hesabı var deniyorsa bu önemlidir. Başbakan kamuoyunu tatmin edecek net açıklamalar yapmalıdır.

Beni şaşırtan birşey var. Televizyonlarda bazı konuşmacılar iddiaları küçümseyerek konuşuyor, hatta bak AKP'nin gücünü gösteriyor diyorlar... İnsaf arkadaşlar...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com