Wikileaks Para Sızdırmak İçin Yaptı!

Wikileaks Para Sızdırmak İçin Yaptı!
Almanya Dışişleri Bakanı Westerwelle, Clinton ile telefon görüşmesinin ardından açıklama yaptı..

Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, Wikileaks internet sitesinin basına sızdırdığı gizli belgeler ile ilgili açıklama yaptı.

Konuyla ilgili olarak ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'dan telefon aldığını belirten Westerwelle, Clinton'un yayınlanan belgeler dolayısıyla üzgün olduğunu kendisine ilettiğini ifade etti.

Westerwelle, "Öncelikle, ıslarla yeniden belirtmeliyim ki, yasadışı olarak elde edilen bu belgeler, para sızdırmak için ortaya çıkarılmıştır. Olay bundan ibarettir. Bu olay sadece bizim milli güvenliğimizi sorgulamamış, ahlaki ve etik birçok soruyu da beraberinde getirmiştir. Belgelerde birkaç Avrupalı politikacıyı hedef alan dedikodular varsa, bu o kadar da önemli değildir. Ancak bu olay karşısında hayatı tehlikeye girecek olanlar varsa, bu bizim kabul edemeyeceğimiz bir şeydir" dedi.

Kendisinin özellikle Almanya - ABD ilişkilerine önem veren biri olarak bilindiğine dikkat çeken Westerwelle, Avrupa konusunda da aynı duyguları paylaştığını söyledi.

WikiLeaks isimli internet sitesinin ABD Dışişleri Bakanlığı'na ait gizli belgeleri çeşitli yayın organları aracılığıyla yayınlaması, başta Türkiye olmak üzere bir çok ülkede gündeme oturdu. Wikileaks'in yayınladığı 250 bin belgenin 1719'unun Almanya ile ilgili olduğu biliniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com