Wikileaks'e Bir Darbe Daha!

Wikileaks'e Bir Darbe Daha!
Çevrimiçi ödeme sistemi sunan PayPal şirketi, WikiLeaks'in hesabını kapattı...

Binlerce diplomatik belgeyi ele geçirip yayınlayarak son yılların en büyük gazetecilik olayına damgasını vuran WikiLeaks internet sitesi, her koldan saldırıya uğramaya devam ediyor. Sitenin tek gelir kaynağı olan bağışlar, PayPal şirketinin heabı kapaması yüzünden tehlikeye girdi.

İnternet üzerinde kredi kartıyla ödeme yapma sistemi olan PayPal, WikiLeaks'in hesabını kapadığını açıkladı. Firma bloğunda yayınalanan açıklamada WikiLeaks'in PayPal kullanıcı sözleşmesini ihlal ettiği iddia edildi.

Firma yetkililerine göre WikiLeaks “PayPal ödeme sisteminin yasadışı faaliyetler için kullanılamayacağı” hükmünü ihlal etmiş.

WikiLeaks'e PayPal üzerinden bağış yapmak isteyenler, Cumartesi sabahından bu yana “alıcı bağışınızı şu anda kabul edemiyor” mesajıyla karşılaşıyor.

PayPal çevrimiçi ödeme sistemi, WikiLeaks'in bağış toplarken kullandığı en önemli çevrimiçi araçlardandı.

Bu arada İngiliz The Guardian gazetesi, WikiLeaks'in Amazon'dan sonra PayPal tarafından da 'kovluduğunu' belirterek okuyucu görüşüne başvurdu. “Şu anda bağış yapma şansınız olsa WikiLeaks'e bağış yapar mısınız?” sorusuna 'evet' diyenlerin oranı yüzde 86.7 gibi ezici bir çoğunluğu oluştururken, 'hayır' diyenler yüzde 13.3'te kaldı.

Gazetenin internet sitesindeki anket halen devam ediyor.

NTV

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com