X Factor - Star Işığı'nın jürisi belli oldu

X Factor - Star Işığı'nın jürisi belli oldu
Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, merakla beklenen yarışma X Factor'un jüri koltuğunda oturacak olan isimleri köşesinde açıkladı.

Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan X Factor - Star Işığı yarışmasının jüri üyelerinden ikisi geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. O isimlerden Gülşen ve Mustafa Ceceli'ye jüri koltuğunda eşlik edecek isimleri Ali Eyüboğlu yazdı.

Eyüboğlu'na göre, yarışmada Mazhar Alanson, Mustafa Ceceli, Kalan Müzik'in sahibi Hasan Saltık ve şarkıcı Gülşen Türkiye'nin yeni starını seçecek.

İşte Ali Eyüboğlu'nun o yazısı:

İŞTE 'X FACTOR'ÜN DÖRT JÜRİ ÜYESİ
 
"Ülkemizde şimdiye kadar birincisine 2 milyon lira para ödülü veren bir yarışma olmadı. O nedenle bir ilk olacak dünyaca ünlü müzik yarışması 'X Factor'ün birincisine vereceği para...
 
Büyük ödülünden ve jüri üyelerinin seçiminden anladığım o ki, 'X Factor Türkiye', 2014'te Kanal D'nin en iddialı projelerinden biri...
'X Factor'de jüri üyelerinden birinin Gülşen olacağı açıklanmıştı 2013'ün son günlerinde.
 
Medyapım ve Kanal D'nin birkaç gün içinde 'X Factor' hakkında kamuoyunu bilgilendireceği basın toplantısında açıklayacağı diğer jüri üyeleri kimler olacak?
 
Benim aldığım istihbarat şu:
 
Mazhar Alanson, Mustafa Ceceli ve Kalan Müzik'in sahibi Hasan Saltık 'X Factor'de Gülşen'le birlikte jüri üyeliği yapacak diğer isimler..
.
Türkiye'de bir dönem format yarışma denince akla gelen ilk şirket olan Medyapım'la Kanal D'nin işbirliğinden ilk 'Popstar' gibi yüksek reytingli bir 'X Factor' çıkar mı?
 
İmkânsız değil, ama zor...
 
Çünkü Türkiye'nin yeni SES ölçeği ve yeni denek yapısına göre proje üretmekte zorlanan bir kanal ve yapım şirketi var karşımızda.
Yaptıkları işler 'genel izleyici'ye değil, hâlâ 'AB'ye göre...
 
'X Factor'ün jüri üyeleri bile çok 'AB'...
 
Şayet Medyapım ve Kanal D, "AB" izleyici grubunu kaybetmeden 'genel izleyici'ye de cazip gelecek renkler katabilirse 'X Factor'e, ulaşmaları mümkün planladıkları hedefe..."

Ali Eyüboğlu'nun köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com