X Şahıs Bilmecesi !

X Şahıs Bilmecesi !
Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasında “X Şahıs” olarak kodlanan ve “Yazıcıoğlu yaşıyor” mesajını veren kişi bulunamadı...

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasında “X Şahıs” olarak kodlanan ve  “Yazıcıoğlu yaşıyor” mesajını veren kişi sır oldu. Haber elemanı olduğu belirtilen kişi bulunamadı. Doğru çıkmayan bu bilgi nedeniyle Yazıcıoğlu ve beraberindekileri arama çalışmaları aksamıştı.

 Kazayı araştıran Meclis Komisyonu raporunu tamamladı. Komisyon, “Yazıcıoğlu bulundu, ayağı kırık, ambulansla hastaneye götürülüyor” diyen eski Kayseri Valisi Mevlüt Bilici'nin açıklamalarının kaynağına ulaşılamadı. Komisyon çalışmaları sırasında, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici ile eski Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'i dinledi. Vali Bilici, bu bilgiyi Özdemir'den aldığını söyledi. Özdemir ise bilginin kaynağının, Kahramanmaraş Emniyet İstihbarat Şubesinde görevli Emniyet Amiri Dursun Özmen olduğunu aktardı.

 ESRARENGİZ TELEFON
Komisyona gelen Özmen ise kaynağının bir “haber elemanı” olduğunu açıkladı ancak X olarak kodlanan bu kişinin ismini vermedi. Meclis Komisyonu'nun CHP'li üyesi Tacidar Seyhan, hatalı istihbarat veren Emniyet Amiri Özmen'in olay günü yaptığı telefon görüşme dökümlerinin istenmesini talep etti. Böylelikle Özmen'e bu bilgiyi ulaştıran “X Şahıs” olarak kodlanan kişiye ulaşılması amaçlandı. Ancak, bu talep gerçekleşmedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com