Ya balıkçı ölürse?

Ya balıkçı ölürse?
HT yazarı Rahşan Gülşan yazdı...

BEKLEDİM. Aylardır uslu uslu bekledim. Kâh kendimi eski bölümlerle avuttum, kâh onu seven arkadaşlarımla uzun uzun geyiğini yaptım. Ama işte uslu bir kız gibi bekledim bu şahane salı gününü. Bu akşam dananın kuyruğu fena kopacak, "Öyle Bir Geçer Zaman ki" yeni sezonuyla bizleri bıraktığı ağrılı, sancılı yerden devam edecek.

Hatırlarsanız Ali Kaptan, tam Balıkçı'yı vurmuş, ardından da Cemile'yi vuracakken Hasefe Ana tarafından vurulmuştu. Hepimiz için çok sürprizli bir sezon finaliydi. Bu gece olası birkaç senaryo var hepimizin kafasında. Sizinkileri bilmiyorum ama benim kafamda bir senaryo var.

Bence Ali Kaptan ölmeyecek. Eğer altıncı hissim beni yanıltmayacaksa hikâyeyi kilitlemek için senaristin yapacağı en doğru karar, Balıkçı karakterini Hakk'ın rahmetine kavuşturmak. Böylece hem Cemile'nin hayatı yeniden kararacak hem de evinin kadını olup zenginlik içinde yaşama şansı olmayacak.

Gerçi Balıkçı vurulmadan önce evlilik için imza atıldı ama Cemile onurlu kadındır. Hak etmediğini düşünür o evi ve paraları. Bakalım bu akşam neler olacak, ama ben hayal gücümü olayların bu çerçevede gerçekleşeceği yönünde kullanıyorum.
Oh neyse akşama çayları demleyip geçiyoruz ekran karşısına. Battaniyenin bize eşlik etmesine daha bir ay var ama idare edeceğiz artık:)

BU AKŞAM BAŞLIYOR...
Sezonun merakla beklenen yapımlarının başında gelen 'Öyle Bir Geçer Zaman ki'ye özlem bu akşam son buluyor. Geçtiğimiz sezonun finalinde cevapsız kalan soruların yanıt bulacağı dizinin yeni sezon ilk bölümünde;

Ali Kaptan'ın Balıkçı'ya ateş edip, ardından kendisinin de vurulup Mete'nin kollarına kanlar içinde yığılışının ardından 2 yıl geçmiştir. Bu korkunç olay Akarsu Ailesi'nin tüm fertlerini derinden etkileyip, kalplerinde yeni yaralar açarken, hayatlarının akışını da tamamen değiştirmiştir.

Osman artık okullu olmuştur. Okulda yeni arkadaşlar edinen Osman'ın kafasındaki okul hayatı ile gerçek, birbirine pek benzemese de, her gün sınıfa gitmesinin bambaşka bir nedeni vardır. Osman minik kalbini sınıf arkadaşı Gülden'e kaptırmıştır. Ancak bundan kimsenin haberi yoktur.

Çıkarttıkları albüm ile büyük ilgi gören Mete yaralarını müzik ile sarmaktadır. Üstelik grupları yavaş yavaş müzik piyasasının arananları arasına yükselmektedir. Ahmet'i kurtarmak için kendini feda eden Berrin, verdiği karar nedeniyle zor günler yaşamaktadır. Altına girdiği sorumluluk taşıyabileceğinden kat kat fazladır. Aylin ise daha olgunlaşmıştır. Artık yeni hayatına ve sosyal çevresine alışmış, hızla lise talebesinden, kendinden emin bir kadına dönüşmüştür.
 
Zamanın değiştiremediği tek kişidir Cemile'dir. Ailesini kendi bildiği yöntem ve anlayışla hâlâ bir arada tutmanın mücadelesini vermektedir...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com