Ya boksör olsaydı?

Ya boksör olsaydı?
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e, Hakan Şükür ile ilgili bir soru önergesi verdi...

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e, “Meclis’te bir futbol takımı kurulsun. Hakan Şükür teknik direktör olsun. Milletvekillerinden para keselim, bu paradan kendisine bir maaş ödensin hem kampüs içerisinde olacağı için oylamalara katılabilir” önerisini yaptı.

İnce, TBMM Başkanı'na, TBMM İçtüzüğü’nün milletvekillerinin devamsızlığı ile ilgili 138. maddesini de hatırlattı. İçtüzük'te “Bir yasama yılı içinde izinsiz veya özürsüz olarak toplam kırkbeş birleşimden fazla yok sayılan milletvekilinin yolluklarının üç aylığı kesilir” denildiğini vurgulayan İnce, TBMM Başkanı'na,“Hiç olmazsa bu fıkra uygulasın. Dünya kadar maaş alıyor zaten Lig TV’den” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e, “Meclis’te bir futbol takımı kurulsun. Hakan Şükür teknik direktör olsun. Milletvekillerinden para keselim, bu paradan kendisine bir maaş ödensin hem kampüs içerisinde olacağı için oylamalara katılabilir” önerisini yaptı.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM Başkanlığı’na başvuran Tokat Milletvekili Orhan Düzgün ve Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt ile birlikte TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

TBMM Başkanı’nın yaptığı yazılı açıklamayı değerlendiren İnce, “Bir tartışmadır gidiyor Hakan Şükür’ün Allah’a şükür dememesi polemiği” dedi.

İnce, 2004’te yaptığı başvuruyu hatırlatarak, Balgat’ta bir lisede ücretsiz olarak derse girmek istediğini, ancak dönemin Meclis Başkanı Bülent Arınç’ın, “Ücretsiz dahi olsa derse giremezsin” dediğini ifade etti.

Tüccar anlayışı...

Meclis Başkanı’nın yaptığı yazılı açıklamada, “Çünkü Sayın İnce özel bir okulda değil, Çankaya Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir devlet okulunda öğretmenlik yapmak isteminde bulunmuştur” dediğini ifade eden İnce, “Yani bana diyor ki, sen özel bir okulda öğretmenlik yapabilirsin. Sayın Düzgün’e de diyor ki siz de bir özel hastanede çalışabilirsin. Kafaya bakın arkadaşlar. Ama holding patronunun emrine girebiliriz. İşte tüccar siyaset anlayışının geldiği nokta budur” dedi.

Hepsi ek iş peşine düşecek...

“Şirket kuran bir Başbakan’ın milletvekili ancak böyle olur herhalde. 'Bana izni Başbakan verdi' diyor. İzin verilecekse Anayasa açık. Meclis Başkanı verir” diyen İnce, şöyle dedi:

“Buradan soruyorum, artık AKP boşuna uğraşmasın. Artı bu Meclis’te karar yeter sayısı bulma şansı kalmamıştır hepsi bir ek iş peşine düşmeye başlayacak, milletvekilliği artık bir ek iş olacak.”

Meclis Başkanı'na öneri...

İnce, Meclis Başkanı’na da şu öneriyi yaptı:
“Burada bir öneride de bulunuyorum, Meclis Başkanı’nın aklına belki gelmemiştir. Hakan Şükür Meclis çalışmalarına katılmıyor 4 komisyon toplantısının 3'ünü katılmamış, 35 açık oylamanın 25’inde oy kullanmamış. Bir dakikalık bir kere yerinden konuşma yapmış. Dışarıda 200 milyar maaş peşine düşmüş. Meclis Başkanına önerim şudur, Meclis’te bir futbol takımı kurulsun. Hakan Şükür teknik direktör olsun. Meclis bütçesinden para ayrılmasın, milletvekillerinden para keselim, bir bütçe oluşturulsun, Hakan Şükür’ün Allah’a Şükür dememesi sonucu bu doğan ücret merakı milletvekillerinden kesilen bu paradan kendisine bir maaş ödensin hem kampüs içerisinde olacağı için oylamalara katılabilir belki arada canı sıkılırsa Meclis kürsüsüne de çıkabilir diyorum."

Ya boksör olsaydı...

Meclis Genel Kurul’nda İçtüzük görüşmelerinde yaşanan olayları hatırlatan İnce, “Ama biz CHP milletvekilleri olarak bu son İçtüzük tartışmalarında gördük ki tüm bunlara rağmen yine de Hakan Şükür’den çok memnunuz. Futbolcu eski bir futbolcu Meclis çalışmalarına katılmıyor ya boksör ya da karateci olsaydı Meclis çalışmalarına katılsaydı işte o zaman halimiz daha kötü olurdu diye düşünüyorum” dedi.

İçtüzük 138'i hatırlattı

TBMM İçtüzüğü’nün milletvekillerinin devamsızlığı ile ilgili 138. maddesini hatırlatan İnce, “Milletvekillerinin devamsızlığını ilgilendiren İçtüzük 138’i unutmuş gözüküyor. 'Bir yasama yılı içinde izinsiz veya özürsüz olarak toplam kırkbeş birleşimden fazla yok sayılan milletvekilinin yolluklarının üç aylığı kesilir'.Hiç olmazsa bu fıkrayı uygulasın. Dünya kadar maaş alıyor zaten Lig TV’’den” dedi.
Hakan Şükür’ü takip etmeye devam edeceklerinin altını çizen İnce, “11 milyar lira maaşla yetinmeyip milletvekilliğini ek iş gibi görüp Genel Kurul çalışmalarına katılmayıp televizyonlarda futbol yorumculuğu yapan bu arkadaşımızı takip etmeye devam edeceğiz” dedi.

Veto bekliyoruz

Bir basın mensubunun MİT Kanununda değişiklik öngören kanun teklifinin kabul edildiğini hatırlatılması üzerine İnce, “Sayın Cumhurbaşkanı'nın veto etmesini, geri göndermesini istiyoruz, takdir Sayın Cumhurbaşanı'nın” dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com