Ya Kandil ya TBMM

Ya Kandil ya TBMM
Başbakan Erdoğan, BDP'li milletvekillerinin önünde iki tercih bulunduğunu belirterek, "Ya Kandil ya TBMM. Eğer Meclis diyorsan gel mücadeleni Meclis'te ver" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli ile 20 kavşak ve yolun açılışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ''Her türlü sorunun çözüm yeri, demokratik siyaset alanıdır. Dağda siyaset yapmak isteyenler, buyursunlar dağa çıksınlar. Teröristlerle kucaklaşanlar, parlamentoda millet adına mücadele veremezler. Vermeye kalksalar dahi saygı göremezler. Zira iki tercih var ya Kandil ya TBMM. Eğer Meclis diyorsan gel mücadeleni Meclis'te ver, o zaman seninle müzakere masasına oturacak siyaseti, iktidarı bulursun'' dedi.
 
Tabela partisi olmayın
 
Başbakan Erdoğan, ''CHP'ye, MHP'ye sesleniyorum. Gelin Sivas'ın ötesinde teşkilatlarınızı ayağa kaldırın, çalışsınlar, halkın arasına karışsınlar. Diyorum ki; tabela partisi olmayın, halkın arasına karışın. Orada sadece AK Parti olmamalı, siz de olmalısınız. Orada beraber demokrasi mücadelesi verelim, demokrasiyi birlikte güçlendirelim. Teşkilatı çalıştıracaksınız, sürekli... Bu süreklilik kazanırsa o zaman göreceksiniz ki, terör örgütü ve onun uzantısı, bu ülkede ciddi manada kan kaybedecektir'' diye konuştu.

Bazı emekli askerler geldikleri ocağa ihanet ediyor
 
Perşembe günü Afyon'da yaşanan elim kazada 25 askerimizin acısı hepimizin yüreğini dağladı. Depremlerde sellerde verdiğimiz kayıplar da bizi üzüyor. Kayıları en aza indirecek tedbirleri almaya da devam ediyoruz. 
 
Olay olduğu andan itibaren atılan başlıklar yapılan yorumlar bilerek değil. Birisi emekli generali biri emekli askeri getiriyor. Kendisi olmadığı süre içerisinde ne tür bombalar ithal edilmiş haberi yok. Vatandaşım da bunları TV'de izleyince işin gerçeği bu sanıyor. Bazı emekli askerler geldikleri ocağa ihanet ediyorlar. Sizin göreviniz bu mu ya? Bu milletin gelecek ideallerine ket vurmaktır.Bazıları köşelerinde buna yükleniyor. Ya bekle dur bakalım. Bu işin incelemesi yapılacak. Hemen bir anda netice bekliyorlar. Orada yangın sürüyor hemen değerlendirmeler başlamış. Biz bir taraftan telaş içerisindeyiz. İnsaf edin ama bunlarda bir insaf yok. (EAK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com