Ya koltuk sayısı eksilirse...

Ya koltuk sayısı eksilirse...
Uzun zamandır ortaya atılmayan Başkanlık sistemi tartışmaları AKP'lilerin açıklamalarıyla yine gündeme geldi. Ancak bu alevli tartışmalar şu günlerde yerini sessizliğe bıraktı...

Uzun süredir gündemde olmayan Başkanlık sistemi, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından gündeme getirilmiş ve tartışmaya açılmıştı. Bu açıklama sırasında yurtdışında olan Başbakan Erdoğan da uzaktan tartışmalara katılmış "Yeni Anayasa çalışmaları sırasında konuşulsun" talimatı vermişti.

Ardından Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da Başkanlık sistemine olumlu baktığının sinyallerini vermişti.

AKP'nin istediği Başkanlık sistemine muhalefet ise tepki göstermiti. MHP Lideri Bahçeli, Başkanlık sisteminin Türkiye'ye uygun olmadığına ve parlamenter sistemi tehlikeye atacağına dikkat çekerken, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise meseleyi suni gündem yaratma çabası olarak değerlendirmişti.

Ancak bu alevli tartışmalar yerini sessizliğe bıraktı.

Abdullah Gül hesabı mı?

Abdullah Gül ise Başkanlık sistemi tartışmalarına "çekincelerim var" yorumuyla katışmıştı.

Şimdi ise bu sıcak gündemin yerini sessizliğe bırakmasında Abdullah Gül etkisi olduğuna dikkat çekiliyor. Çünkü Cumhurbaşkanlığı Seçim Yasası’yla Gül’ün ikinci kez adaylık yolu kapanmıştı. Şimdi ise Başkanlık sistemine geçilmesi durumunda Gül'ün koltuksuz kalacağı ihtimali gündemde... (NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com