Yaban hayatını koruyanlara teşekkür belgesi

Yaban hayatını koruyanlara teşekkür belgesi
Kütahya Dumlupınar Avcılık Atıcılık ve Yaban Hayatı Koruma Federasyonu tarafından Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'ye teşekkür belgesi verildi.

Kütahya Dumlupınar Avcılık Atıcılık ve Yaban Hayatı Koruma Federasyonu tarafından Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'ye teşekkür belgesi verildi.
1 yıl önce kurulan Dumlupınar Avcılık Atıcılık ve Yaban Hayatı Koruma Federasyonu, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ve İl Çevre ve Orman Müdürü Mehmet Kuşçu ile bazı çalışanlara “Sürdürülebilir avcılığın devamlılığının sağlanması doğa ve yaban hayata göstermiş oldukları hassasiyet ve katkılarından dolayı” teşekkür belgesi verdi. Dumlupınar Avcılık Atıcılık ve Yaban Hayatı Koruma Federasyonu Başkanı Süleyman Yiğit, 'Yaban hayatın korunmasında büyük özverili çalışmaları var. Bizde bu nedenle federasyonumuzun kuruluşunun 1. yılında onure etmek istedik. Çünkü az ekiple çok büyük işler başarıyorlar. Bundan dolayı yaban hayatının korunmasında, avcılığın ilerlemesinde çok büyük katkıları oluyor' dedi.
Kütahya'da federasyona 16 kulübün bağlı olduğunu bildiren Yiğit, 'Afyonkarahisar'da bize bağlı olarak faaliyet gösteriyor önümüzdeki günlerde Balıkesir ve Eskişehir illeri de federasyonumuza dahil olacaklar. Doğa ve yaban hayatı hepimizin, bizim amacımız hem tek çatı altında toplanmak, hem de bunu muhafaza etmek korumak' diye konuştu.
Kütahya da doğa hayatını, yaban hayatını korumak ve avcılığın sürdürülebilirliğini sağlanmak amacıyla bir çalışma yürüttüğünü ifade eden Vali Şükrü Kocatepe, “Tabi bunun içinde olan İl Çevre ve Orman Müdürlüğümüz, Orman teşkilatımız en başta gelen görevli ve sorumlu kuruluş. Ama bunun yanında Çevre Vakfımız ve doğaya gönül vermiş doğayı korumayı bir hobi olarak yürüten hemşehrilerimizde bu çalışmalara katkı veriyorlar. Bizde geçtiğimiz yıllarda keklik bırakarak ve Çevre Vakfımızdan bazı çalışmalarla yaban hayatını korumak için imkanları kullanmaya çalıştık. Önemli olan bu konuda özellikle avcıların bilinçli hareket etmesi, usulsüz, kanunsuz avcılık yapmamaları, farla avlanmak, gece avlanmak ve buna benzer yasak avcılık usullerini uygulamamaları, mümkün olduğunca doğadaki canlıların korunması için gayret etmeleri çok önemli. O bakımdan biz bu konuda bilinç sahibi olduğu için federasyon yönetim kurulu başkanı ve üyelerimize, derneklerde görev alan arkadaşlara teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Yaban hayatını korumak için bütün avcıların elinden gelen hassasiyeti gösterdiklerini açıklayan Vali Kocatepe, “Bugüne kadar bizim asayiş raporlarına intikal eden bir tespit olmadı. Bu nedenle biz teşekkür ediyoruz. Tabi geçtiğimiz 20-30 yıl öncesi gibi uzun yılları düşündüğümüzde zaten yaban hayatında canlı varlık sayısında ve türünde çok büyük azalmalar oldu. Kullanılan kimyasal gübreler ve bilinçsiz avlanmalar buna benzer davranışlarla yaban hayatında büyük kayıplar verildi. İnşallah bundan sonra bunun kazanılması yönünde çalışmalar artarak devam eder ve eski canlılığı tekrar yakalarız” dedi.
Daha sonra, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'ye Teşekkür Belgesi Federasyon Başkanı Süleyman Yiğit tarafından, İl Çevre ve Orman Müdürü Mehmet Kuşçu ile Nihat Erim Bozdemir, Bünyamin Şişman, Kamil Bayır, İsmail Çetinkuş, İsmet Özdinç ve Muharrem Okçu'ya da teşekkür belgeleri Vali Kocatepe tarafından verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com