Yabancı büyükelçiler sırada!

Yabancı büyükelçiler sırada!
TBMM Dışişleri Komisyonu'nun yeni Başkanı önümüzdeki günlerde ABD'li Büyükelçi Francis Ricciardone dahil, Ankara'da görevli çok sayıda yabancı büyükelçiyi kabul edecek.

TBMM Dışişleri Komisyonu'nun yeni Başkanı emekli Büyükelçi Volkan Bozkır, önümüzdeki günlerde ABD'li Büyükelçi Francis Ricciardone dahil, Ankara'da görevli çok sayıda yabancı büyükelçiyi kabul edecek.

Haziran seçimlerinde AKP'den milletvekili seçilmeden önce AB Genel Sekreteri görevini yürüten Volkan Bozkır, 9, 14 ve 15 Eylül günleri için toplam sekiz yabancı büyükelçiye randevu verdi.

9 Eylül Cuma günü ilk olarak Fransa'nın yeni Ankara Büyükelçisi Laurent Bili ile görüşecek Bozkır, ardından sırasıyla Japon Büyükelçisi Kiyoshi Araki, İran Büyükelçisi Bahman Hosseinpour ve KKTC Büyükelçisi Mustafa Lakadamyalı ile de bir araya gelecek.

Bu arada, 14 Eylül Çarşamba günü İspanya'nın Ankara Büyükelçisi Cristobal Gonzalez-Aller'le görüşecek Bozkır, 15 Eylül Perşembe günü sırasıyla Filistin Büyükelçisi Nabil Maarouf, İsveç Büyükelçisi Lars Hakan Akesson ve ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone ile de buluşacak.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com