Yabancı Dil Bilmenize Gerek Kalmadı!

Yabancı Dil Bilmenize Gerek Kalmadı!
İnternet devi Google tercümede çığır açacak bir buluşa imza atıyor...

Google, cep telefonları için geliştirdiği yeni bir uygulama ile dilleri birbirine çevirecek ve kullanıcılar farklı dillerde konuşsalar dahi birbirini anlayabilecek.

Farklı dillerdeki metinleri çeviren Google Translate, şimdi de sesli çeviri yapacak. Google, cep telefonları için yeni bir uyguluma geliştirdi. Bu uyguluma ile yabancı dilleri birbirine çevirecek ve kullanıcılar farklı dillerde konuşsalar dahi birbirini anlayabilecek.

Şimdilik İspanyolca ve İngilizce

Cep telefonlarına ücretsiz olarak yüklenebilecek olan bu uygulama sayesinde kullanıcılar kendi dillerinde konuşurken, karşıdaki kullanıcı başka bir dilde konuşsa dahi bu konuşmayı kendi dilinde dinleyebilecek. ÖmeğinAisimli kullanıcı İngilizce konuşuyor. Kullanıcı konuşmasını yaptıktan sonra bu ses kaydı Google sunucularına iletiliyor ve burada İspanyolca'ya çevriliyor.

B isimli kullanıcı ise İngilizce bilmese dahi İspanyolca kaydı dinlediğinden sorun yaşanmıyor ve görüşme bu şekilde sağlanabiliyor. Henüz test aşamasında olan uygulama sadece İspanyolca ve İngilizce dilleri arasında çeviri yapabiliyor. İlerleyen aylarda uygulamanın dil desteğinin de artacağı sanılıyor. Teknoloji yazarları Google'ın bu uygulamasının tercümede bir devri bitireceğini belirtiyor.

Türkiye resmi bloğu yayında

Google'ın dünya çapında internet kullanıcılarının ve iş dünyasının hayatını önemli ölçüde kolaylaştıran hizmet ve ürünlerini lokalize ederek Türkiye internet dünyasına sunan Google Türkiye, dün resmi bloğunu hayata geçirdi.
Yazılarını Google Türkiye ekibinin kaleme alacağı blogda, Türkiye'deki kullanıcılara sunulan Google hizmet, ürün ve teknolojileriyle ilgili yeniliklerin yanı sıra Google'ın Türkiye'deki iş ortaklıkları ve Google Türkiye ile ilgili önemli haberler de paylaşılacak. Blogda ayrıca, ürün ve hizmetlerle ilgili detaylı bilgiler edinilebilecek sayfalara bağlantılar da bulunacak. Google Türkiye resmi bloğunun resmi adresi şöyle: http://google-tr.blogspot.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com