"Yabancı Dil Öğrenmek Günümüzde Kaçınılmaz Gerçek"

"Yabancı Dil Öğrenmek Günümüzde Kaçınılmaz Gerçek"
Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları Kütahya Temsilciliği geçtiğimiz hafta Hilton Garden İnn Otelde düzenlediği toplantıda yaklaşık 200 veliyi yabancı dil eğitimi konusunda bilgilendirerek, iş ve eğitim hayatında yabancı dilin önemine değinrek, Amerikan

Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları Kütahya Temsilciliği geçtiğimiz hafta Hilton Garden İnn Otelde düzenlediği toplantıda yaklaşık 200 veliyi yabancı dil eğitimi konusunda bilgilendirerek, iş ve eğitim hayatında yabancı dilin önemine değinrek, Amerikan Kültür Derneği Kütahya Temsilciliği hakkkında katılımcılara bilgi verdiler. Toplantıda ayrıca günümüzde yabancı dil öğrenmenin zorunlu bir hal aldığı da belirtildi.

Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları Kütahya Temsilcilisi Kurucu Müdür A.Rifat Özekmekçi, yaptığı konuşmada yaklaşık 100 yıllık Kütahya ticaret hayatında faal olarak bulunan bir aileye mensup olduğunu söyledi.
Kütahya'ya getirisi en yüksek olan bir marka arayışına girdiklerini vurgulayan Özekmekçi, marka arayışına girdiklerini ve bu arayış sonucunda Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları yönünde tercihlerini kullandıklarını özellikle vurguladı.
Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları hakkında katılımcılara bilgi veren Özekmekçi konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Kütahyamızda Ağustaos 2008'den beri eğitim faaliyetlerini yürüten, sadece Türkiye'de 76, yurtdışında da şubesi olan dünya dil okulları içerisinde ön sıralarda yer alan American Cultural Assocıtıon Language School ( Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları) yapbancı dil okulumuz, Counci of Europe (Avrupa Konseyi) üyesi olan bir yabacı dil öğretim kurumudur. Kurumuzuz, Avrupa Konseyi'nin belirlediği amaçlardan olan, Avrupa Kültür Kimliğini ve farklı kültürlerden insanlar arasında karşılıklı anlayışı artırmak, tüm seviyelerdeki dil öğrenimini ve kültürler arası deneyimlere denklik getirmek için Avrupa Dil Portfolyosu'nun tanıtımını tüm Türkiye'de koordine etmek gibi gayet mühim bir faaliyeti yürtüp ve uygulamkatır.' şeklinde bilgiler verdi.
Amerikan Kültür Derneği Dil Okullar tarafından verilen belegenin, dil pasaportu olarak nitelenen belgelerin niteliklerinin ve deneyimlerinin bir kaydı olduğunu ve bu belgenin bütün AB ülkerinde geçerli olduğuna dikkat çeken Özekmekçi, Kütahya'da Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları bu belgeleri verme yetkisine sahip olduklarını vurguladı.
Sıradan bir yabancı dil kursu olmadıklarını vurgulayan Özekmekçi, kurum içinde faaliyet gösteren birimlerinin eğitim işini inanlmaz derecede ciddiye aldıklarını vurgulayarak, Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları bünyesinde şu aşamalarda ingilizce dersleri verdiklerini söyledi:
'Portfolyo, genel ingilizce, mesleki ingilizce, bütün sınavlara yönelik ingilizce, uluslararası ingilzce veriyoruz; ama asıl üzerinde durduğumuz nokta ise 07-14 yaş grubunda bulunan ilköğretim dil eğitimi programlarımızla geleceğimizin gençlerini şimdiden yetiştiriyoruz.' şeklinde bilgiler vererek katılımcıları bilgindirdi.
Toplantıya; okul müdürleri, lise ve ilköğretim okullarında görev alan yabancı dil öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Toplantı yaklaşık olarak 2 saat sürdü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com