Yabancı kararı TFF’nin sonu olacak

Yabancı kararı TFF’nin sonu olacak
TFF'nin yabancı kararı kulüpleri ayaklandırdı, kongre sesleri yükseliyor.

TFF'nin son olarak yabancı oyuncu kısıtlaması kulupleri harekete geçirdi. Süper Lig ekiplerinden olağanüstü kongre sesleri yükseliyor. TFF, 6+0+4 yani en fazla 10 yabancı oyuncuyla sözleşme yapabileceği bu oyunculardan ise en fazla 6 tanesinin 18 kişilik kadroya alınacağı geri kalan 4 oyuncunun ise tribünde oturacağı şeklinde karar almıştı.

Galatasaray Bakanı Ünal Aysal’ın, ”Ya bu karar değişir ya da TFF” çıkışının ardından dün de Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav sert açıklamalar yaptı, olağanüstü kongre sinyalleri verdi.

Cavcav, ”Ünal Aysal ile Halil Ünal TFF’den yabancı konusu görüşmek için randevu isteyecek. İsteklerimiz kabul edilmediği takdirde TFF Genel Kurulu’na gitmek için hazırlığa başlıyoruz. Bu karar değişmezse o zaman federasyon değişecek. Bu yönetim bizim oylarımızla geldi. Tutumları devam ederse nasıl geldilerse göndermesini de biliriz. Kulüpler olarak 6+2+2 kuralının kalması gerektiğini söyledik, imza attık. Sadece Fenerbahçe’nın bu isteğe imza atmaması düşündürücü. Acı ama gerçek, bugün Türkiye’de Fenerbahçe ne derse o oluyor” dedi.

İlhan Cavcav’ın bu çıkışının ardından kongre kulisleri hareketlendi. TFF genel kurul üyelerinin yüzde 40'ının imzasının alınması halinde olağanüstü kongre kararı ortaya çıkacak. Aysal ve Ünal’ın TFF ile yapacağı toplantıdan istenilen karar çıkmazsa, imza toplanmaya başlayacak. TFF’nin 298 üyesi bulunuyor. 120 imzaya ulaşıldığı takdirde prosedür devreye girecek ve olağanüstü kongre süreci başlayacak. Adaylığını açıklayan Haluk Ulusoy’un liste çalışmalarına başladığı gelen bilgiler arasında.(MUE)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com