Yağış geliyor

Yağış geliyor
Sıcaklık, iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalırken, Marmara, Karadeniz, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu sağanak yağışlı geçecek.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Van, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
Hava sıcaklığının iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalması bekleniyor.
 
Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
 
 
BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
 
Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:
 
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde il geneli, öğle saatlerinde Anadolu Yakası sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (31)
 
Ankara: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde güney ilçeleri, öğle saatlerinden itibaren il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (31)
 
İzmir: Az bulutlu ve açık (34)
 
Adana: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (35)
 
Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (31)
 
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (29)
 
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (26)
 
Van: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (26)
 
Diyarbakır: Parçalı bulutlu (40)
 
BÖLGELERDE HAVA DURUMU
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:
 
Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren bölgenin doğusunun (İstanbul, Tekirdağ, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ile Çanakkale'nin doğusu, Balıkesir'in kuzeyi ve Kırklareli'nin doğusu) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/s) esmesi bekleniyor.
 
Ege: Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
 
Akdeniz: Az bulutlu ve açık, bölgenin iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, Göller Yöresi ile Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Antalya'nın kuzey ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
İç Anadolu: Parçalı bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
 
Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
 
Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi ile Van çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.
 
Güneydoğu Anadolu: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Gaziantep ve Kilis çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com