Yağışlar geri dönüyor

Yağışlar geri dönüyor
Hafta sonu yaşanan baharın ardından yağışlı günler geri dönüyor.

İstanbul haftanın son iki günününde adeta baharı yaşadı. Cumartesi günü 23.5 dereceyi gören İstanbul'da, pazar günü birkaç derecelik artış daha yaşandı. Fatih'te sıcaklık 26.1 dereceye kadar yükseldi.

MARTTA YAŞANAN EN YÜKSEK SICAKLIK

Erken ölçümlere göre 26.1 derecelik değerle mart aylarında yaşanan en yüksek sıcaklık değerine de bir hayli yaklaşılmış oldu. İstanbul en sıcak mart ayı gününü 2001 yılında yaşamıştı. 2001'in 26 Mart'ında 26.8 derecelik sıcaklık ölçülmüş ve bu değer meteorolojik kayıtlara girmişti.

ÇARŞAMBA İSTANBUL'A YAĞMUR GELİYOR

İstanbullular'ın Çarşamba sabahına yağmurla uyanması bekleniyor. Yağmura kadar hafta sonundakine yakın sıcaklıkların yaşanacağı tahmin ediliyor. Pazartesi ve Salı günü öğle saatlerinde gerçekleşmesi beklenen sıcaklık değeri 20 derece ve civarında. Bazı bölgelerde bu değerin aşılabileceği öngörülüyor. Pazartesi günü Anadolu yakası için hafif yağış beklentisi de var. Ancak bu yağışın kısmi ve kısa süreli olacağı öngörülüyor.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK

İstanbul'da Çarşamba günü sabah saatlerinde başlaması beklenen yağmurla birlikte çok sert olmayan bir sıcaklık düşünün yaşanacağı tahmin ediliyor. Sıcaklığın 15 derecenin altına düşmeyeceği, ancak bu değere yakın olacağı öngörülüyor.

BAHAR YAĞMURLARI VAR

Önümüzdeki 3 günde ise Anadolu'da hafif bahar yağmurlarının görülmesi bekleniyor. Ankara'da pazartesi, çarşamba ve perşembe sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor. İzmir'de de 3 gün boyunca yağış var.?(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com