Yağmur geliyor

Yağmur geliyor
Marmara'nın kuzeydoğusu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi yağışlı geçecek.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın kuzeydoğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Çankırı, Yozgat, Sivas ve Ankara'nın kuzey ilçelerinde görülecek yağışların; Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 
Hava sıcaklığında ülke genelinde önemli bir değişikliğin olmayacağı, güney, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
 
Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Güney Ege kıyıları, Orta Karadeniz kıyı kesimleri ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
 
Yağışların Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli (25-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, heyelan, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin ve yurttaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com