Yağmur İstanbul'u da vurdu

Yağmur İstanbul'u da vurdu
Beykoz Riva yolunda sağanak yağış toprak kayması ve ağaçların devrilmesine neden oldu. Vatandaşlar araçları ile yolda mahsur kaldı. Beykoz'a bağlı bazı köylerde ise seralar ve evler sular altında kaldı.

İstanbul'da etkili olan sağanak yağmur Beykoz'da etkili oldu. Beykoz Riva Yolu yağmur nedeniyle kayan toprak ve devrilen ağaçlarla kapandı. Bir çok vatandaş yolda araçları ile mahsur kaldı. Uzun süre yardım bekleyen vatandaşlar çareyi kendi imkanları ile yolu açmakta buldu. Yol kenarında bulunan bir trafik levhası ile yolda bulunan taşları ve toprağı temizleyen vatandaşlar mahsur kalan araçlarını kurtardı.

Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler daha sonra yol açma çalışmalarında bulundu. Ekiplerin yol açma çalışmları halen devam ediyor.

SERALAR SULAR ALTINDA KALDI

Beykoz'a bağlı Alibahadır, Değirmendere, Paşamandıra köylerinde Sağanak yağmur nedeniyle ev, ahır ve sera sular altında kaldı. Derelerin taşması sonucunda köylerde bulunan ahırlarda çok sayıda küçük ve büyük baş hayvanın ahırlda mahsur kaldığı ve bazılarının ise sel sularına kapılarak kaybolduğu öğrenildi. Öte yandan sağnak nedeniyle trafoların patlaması sonucunda köylere elektrik verilemiyor.

Yağış nedeniyle Beykoz'a çevre ilçelerden yardım amaçlı itfaiye ekipleri sevk edildi.

SAĞANAK YAĞIŞ SARİYER'DE HAYATI FELÇ ETTİ

İstanbul'da dün akşam saatlerinde aniden bastıran sağnak yağmur Sariyer'de etkili oldu. Yoğun yağış nedeniyle Sariyer'de yağmur suları sokakları göle çevirdi. Çok sayıda iş yeri ve evide su bastı. Rögar kapaklarıda yoğun yağış nedenilye taştı. Yollardan araçlarıyla geçen vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bazı vatandaşlar ise göle dönüşen yolda yürümekte zorluk yaşadı. Bir araç ise yağmur nedeniyle kullanılamaz hale geldi. Yağmur nedeniyle zor anlar yaşıyan bazı vatandalar ise yıllardır bu durumla karşı karşıya kaldıklarını söylediler.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com