Yağmur ne kadar sürecek?

Yağmur ne kadar sürecek?
Marmara Bölgesi sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

ANKARA (ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzeybatı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara bölgesi ile İzmir'in kuzey ilçeleri (Bergama, Dikili ve Foça), Aydın, Muğla, Kütahya ve Manisa'nın kuzey ilçelerinin (Akhisar, Kırkağaç, Soma ve Demirci) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığının, batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın, genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Batı Karadeniz'in batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Marmara ve Batı Karadeniz'in batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:
İSTANBUL: Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (28)
ANKARA: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu (32)
İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ilçeleri (Bergama, Dikili ve Foça) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (29)
ADANA: Az bulutlu (35)
ANTALYA: Az bulutlu (29)
SAMSUN: Az bulutlu (26)
ERZURUM: Az bulutlu (27)
VAN: Az bulutlu ve açık (25)
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (36)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.
EGE: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde İzmir'in kuzey ilçeleri (Bergama, Dikili ve Foça), Kütahya, Aydın, Muğla ile Manisa'nın kuzey ilçelerinin (Akhisar, Kırkağaç, Soma ve Demirci) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçecek.
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzeybatısının parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin batı kıyılarında kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden kuvvetli yer yer (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu geçecek.
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu geçecek.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.(ANKA)
(AYÇ/ORH)

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com