Yağmur Simav'a yaradı

Yağmur Simav'a yaradı
Kütahya Simav'ın Ziraat Odası Başkanı Kadir Bütüner, son günlerde yağan yağışların tarıma olumlu etkisinin olduğunu belirterek, "Yağışların sakin ve sağanak şeklinde olması çiftçiyi umutlandırdı" dedi.

Kütahya Simav'ın Ziraat Odası Başkanı Kadir Bütüner, son günlerde yağan yağışların tarıma olumlu etkisinin olduğunu belirterek, 'Yağışların sakin ve sağanak şeklinde olması çiftçiyi umutlandırdı' dedi.
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Kadir Bütüner, kentte hububat tarımının tamamlandığını belirterek, 'Hububat tarımı eylül 15'de başlayıp, ekim ayının sonuna kadar devam ediyor. Şu anda hububat ekimi tamamlandı. İlçemizde bu sene hububat kuruya ekildi. Eylül ve ekim ayında yağış yoktu. Tohum ekimleri tamamlandı. Bu son yağışlar özellikle hububat tarımı için iyi oldu. Kuru toprakta bulunan tohumlar bu yağışlarla çimlenecek. Tohumların kış aylarına çimlenmiş şekilde girmesi üretim sezonun daha iyi geçmesini sağlayacak. Bu yağışların sakin sağanak şekilde yağması daha da güzel. Bu da ilçemizdeki hububat tarımının önümüzdeki sezon gayet güzel olacağını gösteriyor' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com