"Yaka paça hapse tıkılıyorlar" (VİDEO)

"Yaka paça hapse tıkılıyorlar" (VİDEO)
Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, "Bir ülkede muhalefet eğer özgür değilse, düşünmemiz gerekiyor" dedi.

Hakkari'yi ziyaret eden CHP milletvekilleri arasında bulunan Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Bir ülkede muhalefet eğer özgür değilse, şafak vakti alaca karanlıkta uluslararası hukuk kuralarına aykırı bir şekilde kurallar ihlal edilerek, o insanlar gözaltına alınıp yaka paça hapishanelere tıkılıyorsa, o zaman oturup düşünmemiz gerekiyor dedi.

 
CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Bursa Milletvekili Sena Kaleli ve İzmir Milletvekili Prof.Dr Hülya Güven, Van'da depremzedeleri ziyaret ettikten sonra dün akşam saatlerinde Hakkari'ye geldi. CHP Hakkari İl Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenleyen CHP'li vekiller, Hakkari'ye bazı resmi kurumları ve depremzede aileleri ziyaret etmek için geldiklerini söyledi.
 
'GÜNEYDOĞU SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ, HUKUK VE DEMOKRASİDEN GEÇER
 
Bursa Milletvekili Sena Kaleli, CHP'liler olarak, anayasal bir değişikliği istediklerini belirterek, Biz anayasanın değişmesini, Türkiye'de bir an önce hak ve hukukun düzeltilmesini, yargı reformu yapılmasını ve anayasal kurumların vatandaş lehine çalıştırılmasını sağlayabilecek bir değişikliği ivedilikle istiyoruz. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki sorunların biran önce çözülmesini, bununla ilgili adımların atılmasını, bu sorunların ortadan kaldırılması yoluyla güvenliğin ve barışın daha kolay sağlanacağını düşünüyoruz dedi.
 
Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk ise, bölgede yaşayan insanların iktidara muhalif oldukları için terör örgütü üyesi damgası yediklerini söyledi. Öztürk, Açlık, işsizlik, yoksulluk bu bölgede var ama yine bu bölgede adaletsizlik, haksızlık ve hukuksuzluk daha fazla. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak teröre kaşıyız. Ama bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın terör örgütü üyesi olarak görülmesine, iktidara karşı oldukları için ve aynı zamanda muhalif oldukları için de terör örgütü üyesi damgası yemelerine de karşıyız. Demokrasi, siyasi iktidarların özgür oldukları rejimin adı değildir. Demokrasi, muhalefetin özgür olduğu rejimdir. Bir ülkede muhalefet eğer özgür değilse, şafak vakti alaca karanlıkta uluslararası hukuk kuralarına aykırı bir şekilde kurallar ihlal edilerek, o insanlar gözaltına alınıp yaka paça hapishanelere tıkılıyorsa, o zaman oturup düşünmemiz gerekiyor. Doğu ve Güneydoğu'daki olayları tek bir çözümü var. Daha fazla demokrasi, hukuk ve daha fazla özgürlüktür dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com