Yakalanan silah sevkiyatlarını kim ihbar etti

Yakalanan silah sevkiyatlarını kim ihbar etti
Adana’da yakalanan füze başlıklarını ve Ege sularında yakalanan 20 bin kalaşnikofu kimin ihbar ettiği merak konusu oldu.

Ankara’da tartışılan konulardan biri Suriye’deki muhaliflere gönderilmek üzere yola çıkan ancak güvenlik birimleri tarafından yakalanan silahları kimin ihbar ettiği tartışmalara yola çıtı. Güvenlik birimleri Adana’da yakalanan füze başlıklarını ve Ege sularında yakalanan 20 bin kalaşnikofu ihbar eden şahısları araştırıyor.
 
Taraf Gazetesinin edindiği bilgiye göre bazı batı ülkeler Suriye’deki muhaliflere Türkiye üzerinden silah gönderiyor güvenlik birimleri de bu sevkiyata malum sevkiyat diyor.
 
Geçen hafta yapılan her iki operasyon da Türkiye’yi zor durumda bıraktı. Operasyonlarla birlikte Türkiye Suriye’deki muhaliflere özelikle El Kaide bağlantılı örgütlere silah yardımı yapan ülke konumuna geldi. Önümüzdeki günlerde bu yöndeki operasyonların artacağı tahmin ediliyor. Bu yöndeki operasyonların sürmesi hâlinde Türkiye’nin terörü destekleyen ülkeler arasına girmesinden endişe ediliyor.
 
İhbarlar konusunda değişik ihtimaller üzerinde durulurken, ihbarları bir ülkenin istihbarat örgütünün yapmış olabileceğinden endişe ediliyor. Bu konuda ise gözler, Suriye, İran ve ABD gibi ülkelere çevrildi. Hatta bu ihbarları Avrupa ülkelerindeki bazı grupların da yapmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com