Yakalanmasaydım paraları Somali'ye gönderecektim

Yakalanmasaydım paraları Somali'ye gönderecektim
Gaziantep'te zabıtalar tarafından yakalanan dilenci öyle bir savunma yaptı ki...

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan ayının manevi atmosferinden yararlanarak kendilerine rant sağlamaya çalışan kişilere yönelik çalışma başlattı.

Zabıta ekipleri, halkın yoğun olduğu işlek cadde ve sokaklarda kendilerini mağdur süsü vererek para toplayan dilencilere yönelik operasyon düzenledi. Cuma namazı öncesi gerçekleştirilen operasyonda zabıta ekipleri cami ve çevrelerinde yakaladıkları dilencileri toplayarak minibüslerle Dilenci Toplama Merkezi'ne götürdü.

YAKALANMASAYDIM PARALARI SOMALİ'YE GÖNDERECEKTİM
Yakalanan dilenciler arasında bulunan 7 çocuk annesi, 51 yaşındaki Gülseren Öter söyledikleriyle zabıta ekiplerini bile şaşırttı. Toplayacağı paranın bir kısmını Somali'ye göndermek istediğini belirten Öter, "Elimde olsa Somali'deki fakirlere, çocuklara para gönderirdim. Eğer çok para toplasaydım ben de Somali'ye yardım yapardım. 20 TL kazansaydım, 10 TL'sini onlara gönderecektim. Allah onların yardımcısı olsun. Yine biz burada ekmek, aş bulup yiyoruz. Onlar bunu da bulamıyor" dedi.

Genellikle il dışından geldikleri belirlenen dilencilerin üzerinden bir miktar kağıt, çok miktarda da bozuk para çıktı. Dilencilerin topladıkları paralara el konuldu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com