Yakılan Kuran-ı Kerim için özür!

Yakılan Kuran-ı Kerim için özür!
ABD Savunma Bakanı: Afgan halkından özür diliyoruz ve bu davranışı en sert biçimde kınıyoruz.

ABD Savunma Bakanı Leon Panetta, Afganistan'da Bagram Hava Üssü'nde çok sayıda Kur'an-ı Kerim ile dini içerikli materyallerin imha edilmesinden dolayı özür diledi.

ÖZÜR VE KINAMA
Panetta, yaptığı yazılı açıklamada, bu sabah Afganistan Güvenlik ve Destek Gücü'nün (ISAF) komutanı Orgeneral John Allen'ın, Bagram Hava Üssü'nde çok sayıda Kur'an-ı Kerim ile dini içerikli materyallere uygunsuz muameleyi içeren son derece talihsiz olay hakkında kendisini bilgilendirdiğini belirterek, şöyle devam etti:

'Orgeneral Allen ve ben, Afgan halkından özür diliyoruz ve bu davranışı en sert biçimde kınıyoruz. Bu eylemler, ABD ordusunun görüşlerini yansıtmaz. Afgan halkının dini teamüllerine, istisna olmaksızın hürmet ediyor ve saygı gösteriyoruz.''Açıklamasında, Orgeneral Allen'ın Afgan hükümetiyle birlikte olayın soruşturulması için hızlı ve kararlı biçimde harekete geçmesini desteklediğini belirten Panetta, ''Bu olayın tekrar meydana gelmemesi için tüm gerekli adımları attığımızdan emin olmak adına soruşturmanın nihai sonuçlarını dikkatle gözden geçireceğim'' ifadesini kullandı.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com