"Yakın şu o... çocuğunu!.."

"Yakın şu o... çocuğunu!.."
ABD, "polis katili" Christopher Jordan Dorner'ın ölüm şeklini tartışıyor. Bir polis amirinin küfürlü bir biçimde "Yakın şu..." dediği iddia edildi. Tahta kulübenin ise, biber gazı sonucu alev alarak kül olduğu savunuldu.
ABD basınında, tarihin en büyük operasyonlarından biriyle dün ölü ele geçirilen "polis katili" Christopher Jordan Dorner'ın ölüm şekli tartışılıyor. İngiliz Times gazetesinde yer alan bir haberde, Christopher Jordan Dorner'in sıkıştırıldığı tahta kulübenin polis tarafından ateşe verildiği iddia edildi.
 
Gazete, yerel bir televizyon kanalı tarafından dinlenen bir telsiz konuşmasında, bir polis amirinin küfürlü bir şekilde "Yakın şu.... " dediğini aktardı.
 
ABD'nin California eyaletindeki "Big Bear" kayak merkezinde tahta bir kulübede köşeye sıkıştırılan Dorner'ın ölüm şekliyle ilgili polis bugün açıklama yaptı.
 
Basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtlayan şerif John McMahon, "Onu dışarı çıkarmak için tahta kulübeyi bilerek ateşe vermedik. Yangın biber gazı ve atılan değer gazlar sonucu çıkmış olabilir" dedi.
 
Yangın sonrası kulübe tamamen kül olurken, enkazda kül olmuş bir cesede ulaşıldı. Polis, tahta kulübede bir cüzdan ve Christopher Jordan Dorner'a ait olduğu belirtilen bir ehliyet cüzdanı buldu.
 
Tahta kulübede kül olmuş şekilde bulunan cesedin henüz DNA testi yapılmadı. Polis söz konusu cesedin 3 kişiyi öldürdükten sonra dağa çıkan Christopher Jordan Dorner'a ait olduğunu tahmin ediyor.
 
Dorner dün kayak merkezi "Big Bear"de tahta bir kulübede sıkıştırıldıktan sonra çatışma yaşanmıştı. Operasyonda bir polis memuru yaşamını yitirirken bir polis memuru da yaralanmıştı.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com