Yakında Öcalan'ı da MYK'ya alırlar!

Yakında Öcalan'ı da MYK'ya alırlar!
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Mesud Barzani'nin AKP Büyük Kongresi'nde onur konuğu olmasına tepki gösterdi.
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İzmir'de partisinin istişare toplantısında, Irak'ın kuzeyindeki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin AKP Büyük Kongresi'nde onur konuğu olmasına tepki göstererek, "Bu milletin evlatlarının oyunu alanların yaptığı kurultaylarda, askerine, polisine kurşun sıkanları besleyenlerin, Barzaniler'in onur konuğu olarak ne işi var dedi. Vural, partililerden destek görünce, Yakında Öcalan'ı da Merkez Yönetim Kurulu'na (MYK) alırlar" dedi.
 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İstişare Toplantısı'na Genel Başkan Yardımcısı, Gaziantep Milletvekili Semih Yalçın, Grup Başkanvekili, İzmir Milletvekili Oktay Vural, İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu ile parti yöneticilerinden oluşan yaklaşık 800 kişi katıldı. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Irak'ın kuzeyindeki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin AKP Büyük Kongresi'nde onur konuğu olmasına tepki göstererek, şunları söyledi:
 
"Türkiye'de herkesin `Bu günleri de mi göreceğiz' diye kaygılandığı bir dönemi yaşıyoruz. Bu milletin oylarını alan bir Başbakan'ın, Öcalan'dan medet umduğu bir dönemi yaşıyoruz. Kundaktaki bebeleri öldüren, askeri, polisi öldüren, Foça'daki köylüleri öldürenlerle Türkiye Cumhuriyeti Başbakan'ı nasıl olur da muhattap olur. İsyanım buna. İsyanım buna, yüreğim yanıyor. Bu milletin evlatlarının oyunu alanların yaptığı kurultaylarda, askerine, polisine kurşun sıkanları besleyenlerin, Barzaniler'in onur konuğu olarak ne işi var. Evet üzülüyorum. Bir terör örgütü ile müzakere edip seçim pazarlığı yaparak, bana kalleşçe pusu kuranlarla birlikte işbirliği yapan bu zihniyeti, önce milletime sonra ona oy veren değerli kardeşlerimin vicdanlarına havale ediyorum. Görülmüştür ki terörle mücadele askıya alınmıştır, `analar ağlamasın' diye anaları ağlattılar. Oslo'da masaları tekrar kurup bu süreci millete hazmettirmeye çalışıyorlar. Ana muhalefet partisi `Oslo da Oslo' diye tutturmuş. Bu ne gaflettir yarabbim. Öyle bir noktaya gedik ki terör örgütü ile mücadele siyasi uzantılarla müzakere edilirken Başbakan beyaz bayrak salıyor beyaz bayrak."
 
MHP Grup Başkanvekili Vural, Barzani'yi onur konuğu olarak ağırlayan AKP'ye yönelik eleştirilerini şöyle sürdürdü:
 
"Bugün birileri Damat Ferit gibi Sevr'i imzalıyorlarsa İmralı'nın yol haritasını imzalıyorlarsa, bunu yırtıp atmak da bize düşer. O zihniyeti işgalden kurtaracağız. Türk bayrağını onların kafasına dikeceğiz. Türkiye nereye gidiyor AKP yöneticileri dahi bize 'iyi ki siz varsınız' diyor. Bu zihniyetten Türkiye'yi kurtarmanın yolu, demokrasi içinde çözüm bulmamızdır. Çözüm nedir Millet iradesini milliyetçi iradeye dönüştürmek gerekiyor. AKP ve CHP'nin zihinlerini, PKK terör örgütü siyasal Kürtçülük vesayet altına almış. Atatürk'ün kurduğu parti 'Türkiye'de Kürt meselesi vardır' diyor. Yakında Öcalan'ı da Merkez Yönetim Kurulu'na alırlar. Hepsi koro halinde bu millete, uçuruma götürecek yabancıların projelerini empoze ediyorlar. Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz. Bunları onlara öğreteceğiz. Başbakan bir taraftan terörle kucaklaşan BDP'lilerin dokunulmazlığını kaldıralım derken kendisi gidiyor Öcalan ile kucaklaşıyor. Senin dokunulmazlığını ne zaman kaldıracağız."  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com