Yakıştı mı Fenerbahçe?

Yakıştı mı Fenerbahçe?
Derbiden önce yaptıkları açıklamayla ortamı gereksiz yere gerdiler bir can gitti, az geldi.

Mücahit TÜRE | SANSURSUZHABER.COM

Şampiyonun belli olduğu, derbi maç olması dışında bir önem arz etmeyen bir maç öncesi Fenerbahçe’nin başkanı çıkıyor Galatasaray’ın alakası olmayan, Fenerbahçe’nin mali kurulunda bırakıyor kendi takımını Galatasaray’a laf söylüyor. Bu ortamı germek için yapılan bilinçli bir davranış değil de nedir?  Galatasaray yönetimi muhatap almıyoruz şeklinde bir açıklama yapıyor. Galatasaray’ın açıklamasını da pek masum bulmayanlarınız olabilir ama Galatasaray yönetimi bu suçlamalara bir açıklamayla karşılık vermeyip sessiz kalsaydı bu sefer taraftar cevap vermek isteyecek bu da daha büyük olayların olmasına neden olabilirdi.

Tribünlerde taraftar muz gösteriyor. Aklınca Galatasaray’ın siyahi oyuncularına hakaret edecek ama o muzu göstererek kendi takımında oynayan Webo, Sow, Yobo gibi oyunculara da hakaret ettiğini unutuyor. Birde çıkmış arkadaş komik bir açıklama yapıyor. Arkadaş sindirim sistemi ameliyatı geçirmiş geçmiş olsun iyi ki hemoroit ameliyatı olmamış. O zaman kim bilir ne gösterirdi.

Fenerbahçeli yöneticiler durmuyor. Ortamı germeye devam ediyor. Bir can gitmiş onlar hala muzun derdinde. Yaptıkları açıklamada fazla uzun sürmedi ‘yalancının mumu yatsıya kadar’ durumu oldu. Yeni görüntüler ortaya çıktı Fenerbahçeli yöneticilerin yalanı da. Giden gencecik canın, giden şampiyonluk kadar değeri yokmuş bu yöneticilerin gözünde.

Galatasaraylı oyuncuları ve teknik kadroyu provokasyon yapmakla suçlayanlar.  Felipe Melo elini uzatıp Webo’yu yerden kaldırmak isterken,  Melo’yu iterek centilmenlik yapmasını önleyen Fenerbahçe’nin oyuncusu değil miydi?  

Meireles milyonların seyrettiği maçta cinsel organını rakibine gösterecek kadar ahlaksız bir hareket sergilemedi mi?  Koskoca Fenerbahçe Spor Kulübü bu durum karşısında ne yaptı? Maç biteli kaç gün olmasına rağmen neden bu olayı yok sayıyor.  Pascal Nouma,  Beşiktaş Spor Kulübü’nün takımdaki en iyi oyuncusu olmasına rağmen Beşiktaş Pascal Nouma’yı takımdan göndermişti.

Özür dilemek yapılan hatayı kabul etmek bu kadar zor mu?

Burak Yıldırım'ın gerçek katilleri ortamı bu şekilde geren kulüp yöneticileridir. Futbol bir spordur. Sporun amacı bu değildir...

İnsan hayatı her şeyin üzerindedir bunu unutmayın…

SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com