"Yakmadık boyadık"

"Yakmadık boyadık"
Mahsun Kırmızgül’ün yönettiği TV dizisi “Hayat Devam Ediyor”un çekimlerinde tarihi bir evin yakıldığı iddiasına cevap veren yapımcı Murat Tokat, evi yakmadıklarını sadece boyadıklarını belirtti.

Televizyon dizisi “Hayat Devam Ediyor”un Kapadokya Mustafa Kemalpaşa beldesindeki çekimlerinde tarihi bir binada çekilen yangın sahnesinin binaya zarar verdiği iddia edilmiş, çevrecilerden ve vatandaşlardan tepki görmüştü. Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği, Fikret Kuşkan, Arif Erkin, Meltem Miroğlu, Rana Cabbar, Şenay Gürler gibi isimlerin başrolde oynadığı ve atv’de yayınlanacak dizinin setindeki yangın sahnesinin tarihi evlere zarar verdiğiyle ilgili haberlere yapımcı Murat Tokat’tan cevap geldi.

YANGIN İSİ DEĞİL BOYA
Evin pencere ve duvarlarındaki is görüntüsünün sanat yönetmenleri tarafından yangın görüntüsü vermek için yapılan siyah boya olduğunu ve en kısa zamanda silinerek tekrar eski haline döneceğini belirten yapımcı Tokat şunları söyledi: “Dizinin çekimleri için bahsedilen ev, mal sahibinden belli bir süre çekimlerde kullanılmak üzere kiralanmıştır. Bahsedilen yangın ise, sanat yönetmenlerinin kurgusu ve özel efekt destekleriyle gerçekleştirilmiştir. Her sinemacının da bileceği üzere, evin etrafında ‘fasat’ adı verilen malzemeler yanmış ve sanki ev yanıyormuş görüntüsü verilmiştir. Yani aslında ev hiçbir şekilde yanmamış ve zarar görmemiştir ve evin tarihi dokusuna hiçbir zarar verilmemiştir. Bu yangın görüntüsünün ekrana yansıyacak olan halinde ise bilgisayarda yeni efektler eklenerek büyük bir yangın görüntüsü verilecektir. Fotoğrafta yer alan cam ve çerçevelerdeki is görüntüleri de yanmış ev görüntüsü vermek için yine sanat yönetmenlerinin özel bir teknikle uyguladığı boyalardır. Şu anda bu boyalar yine ekip tarafından temizleniyor ve bu taş ev yine ilk hali gibi mal sahibine en kısa zamanda teslim edilecektir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com