"Yakupoğlu Müzesi en kısa zamanda açılacak"

"Yakupoğlu Müzesi en kısa zamanda açılacak"
REKTÖR KARAASLAN İZMİR'DE RESSAM AHMET YAKUPOĞLU'NU ZİYARET ETTİ

REKTÖR KARAASLAN İZMİR'DE RESSAM AHMET YAKUPOĞLU'NU ZİYARET ETTİ
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, uzun süredir manevi kızı Havva Sökmener'in yanında İzmir'de yaşayan Kütahyalı dünyaca ünlü ressam, neyzen, tezhip ve minyatür üstadı Ahmet Yakupoğlu'nu İzmir'de kaldığı evde ziyaret etti.
Değerli ressam Ahmet Yakupoğlu ile bir süre sohbet eden Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, Yakupoğlu'na sağlık ve esenlikler dileyerek kendisini sağlıklı gördüğünden dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.
Ahmet Yakupoğlu, Rektör Karaaslan'nın kendisini ziyaret etmesine ve nezaketine teşekkür etti. Ziyarette Ahmet Yakupoğlu'nun manevi kızı Havva Sökmener de, değerli ressam Ahmet Yakupoğlu'nu Rektör Karaaslan'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ahmet Yakupoğlu'nun evinin Üniversite tarafından müze haline getirileceği ile ilgili daha önceki üniversite yönetimince verilen sözü hatırlatarak, bunun gerçekleşmediğini vurgulayarak, Ahmet Yakupoğlu müzesinin en kısa zamanda yapılmasını isteğini Rektör Karaaslan'a iletti.
Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, önceki üniversite yönetimi döneminde Ahmet Yakupoğlu müzesinin yapılamadığını kaydederek, “Ahmet Yakupoğlu müzesini en kısa zamanda açmayı hedefliyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com