'Yalan Söylüyorsun' Kavgası!

'Yalan Söylüyorsun' Kavgası!
İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin Kayseri iddialarına ve öğrencilere polis müdahalesine yönelik değerlendirmesi, gergin anlar yaşattı.

Atalay, sataşma olduğu gerekçesiyle konuşan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin sözlerine defalarca, “Yalan söylüyorsun” diyerek tepki gösterdi. İnce de “Asıl sen yalan söylüyorsun” diyerek yanıt verdi. Gerilim, Atalay'ın şu konuşmasıyla başladı:

Hamile, öğrenci değil

“O gün 6 farklı yerde, 6 grup var. 4'ü basın açıklaması yapıyor ve gidiyor. Onlara, polisin tek söylediği şey, 'Lütfen trafiği aksatmayın, çevreye de zarar vermeyin, gelin istediğiniz açıklamayı yapın.' Ama 2 grup dağılmıyor. 'İlla toplantının olduğu yere gideceğiz' diyorlar. Polis fiziki engel oluşturuyor. Gözümle gördüm, ilk polise bayrakların sopaları ile saldırı öğrenciden geliyor. Polis o müdahaleyi yapmasaydı, sizler 'Niye yapmadı?' derdiniz. Öğrencilerimiz, istediği yerde düşüncesini açıklar ama sopalarla polise saldırarak düşünce açıklanmaz. Hamile kız, öğrenci değil. Polise sopayla vuran o. Doktordan rapor var. Oradan bu kızımıza hiçbir darp olmamış. Bu istismar ediliyor. 2004-2010 yılları arasında 55 belediye başkanını görevden almışım. Bunların 21'i AK Partili. Son 1 yılda belediye başkanları ile ilgili 295 soruşturma izni verdim. Bunların 138'i AK Partili. Biz bu konularda kimsenin gözünün yaşına bakmayız, ama Kayseri ile ilgili, haksız yere iftiraya uğrayanı da savunuruz. CHP zor bir adım attı. Bir milletvekilleri 3-5 uydurma evrak getirmiş, Genel Başkan kırmızı dosyalarla bunu ima ediyor.”

Sataşma gerekçesiyle söz alan Muharrem İnce, şöyle konuştu: “Orada Kayseri Vali Yardımcısı'nın imzası var. Yarın getirirsiniz Kılıçdaroğlu ile Erdoğan'ın dokunulmazlıklarının kaldırılmasını, biz 'Evet' oyu veririz. Yüreğiniz varsa bunu yapın. AKP belediyelerine gönderdiğiniz müfettişleri aklamaya gönderdiniz. Partinizin kısaltılmasını Ak Parti yapmayın 'Aklayan parti' yapın.”

Copu savunuyorsunuz

Atalay ise “Grup Başkanvekili yalan söylüyor” diye tepki gösterdi. Yine söz alan İnce'nin, “Bir bakan konuşurken üslubuna dikkat edecek. Ben siyaseten hiç yalan söylemedim. Ama Atatürk Orman Çiftliği'nde gece görüşüp sonra bu görüşme meydana çıktı diye oradaki gariban güvenlik görevlisini işten atan Bakan'ın söyledikleri beni hiç ilgilendirmez. O çocukları ekmeğinden ettiniz. Öğrencileri savunmak yerine onları coplayan polisleri savunuyorsunuz” sözleri Genel Kurul Salonu'nun karıştırdı. Atalay ayağa kalkıp “İktidar olursun beni görevden alırsın. Yalan söylüyorsun” diye bağırdı. İnce de “Kim yalan söylüyor, sen yalan söylüyorsun. Yalancı sensin” dedi. CHP'liler, Atalay'dan “İnce'ye yönelik sözlerinden” dolayı özür dilemesini istediler. Protestonun sürmesi üzerine birleşime ikinci kez ara verildi. Bakan Atalay konuşmasının başlangıcında, “Sayın İnce ile ilgili şartlı bir cümle kullandım. Rencide etmek gibi bir niyetim yok. Öyle anlaşıldıysa düzeltiyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com