Yalancı bahara dikkat

Yalancı bahara dikkat
Karlı ve soğuk günlerin ardından sıcaklıkların ülke genelinde arttığı bir geçiş dönemine girildiğini belirten kulak burun boğaz uzmanları, "Hava sıcaklıklarının değişkenlik göstermesi vücut direncini olumsuz etkiler. O bakımdan güneşe aldanmayın ve yalan

Karlı ve soğuk günlerin ardından sıcaklıkların ülke genelinde arttığı bir geçiş dönemine girildiğini belirten kulak burun boğaz uzmanları, 'Hava sıcaklıklarının değişkenlik göstermesi vücut direncini olumsuz etkiler. O bakımdan güneşe aldanmayın ve yalancı bahara kanmayın' dedi.
Yurt genelinde hava sıcaklıklarının sürekli değiştiğini söyleyen kulak burun boğaz uzmanlar, insanların vücut direnci bu değişkenliklere hemen adapte olamadığı için dikkatli olunması gerektiği ifade etti.
Vücudun iklim şartlarındaki bu değişimlere, günlük dalgalanmalarla hemen adapte olmasının mümkün olmadığını kaydeden uzmanlar, 'Hava sıcaklıklarının değişkenlik göstermesi, vücut direncini olumsuz etkileyecektir. Bu dönemde özellikle viral enfeksiyonlara karşı hassasiyet ve yatkınlık söz konusu olabilir. O bakımdan havadaki güneşe aldanmayın, yalancı bahara kanmayın ve dikkatli olun' şeklinde konuştu.

ALERJİK HASTALIĞI OLANLAR DİKKAT
Bahar ayları yaklaşırken alerjik rahatsızlıklarda da bir artış beklendiğini ifade eden kulak burun boğaz uzmanları, bilinen alerjik rahatsızlığı olup bu alerjisi mevsimsel özellik taşıyanların gerekli tedbirleri almaları gerektiğini bildirdi. Halk arasında 'saman nezlesi' denilen alerjik riniti olan hastaların, burun içindeki reaksiyonlar nedeniyle yaklaşan bahar aylarında sinüzit gibi rahatsızlıklara daha meyilli olduklarını ifade eden uzmanlar, alerjik rinitle birlikte astımı olanların da solunum sistemlerinde rahatsızlıklar yaşayabileceklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com