Yalçın'a En Zor Gününde Vurdu

Yalçın'a En Zor Gününde Vurdu
Ergenekon soruşturması kapsamında mahkemenin tutuklama kararı verdiği Soner Yalçın'a en ağır darbeyi “arkadaşı” gazeteci Nedim Şener vurdu!

elmahaber

Ergenekon terör örgütüne üyelik suçlamasıyla tutuklanıp cezaevine gönderilen Soner Yalçın için bugüne kadar çok şey yazıldı, çizildi ve söylendi. Kimisi eleştirdi, kimi sahip çıktı, kimisi de Oray Eğin'in deyimiyle 'yavşaklık' edip “Görüşlerimiz taban tabana zıt ama gözaltına alınmasını doğru bulmuyorum” dedi.

Soner Yalçın bu süreçte dostunu, düşmanını net bir şekilde görmüş oldu, üstelik baya da darbe aldı.
Ama darbelerin en büyüğü ve en acısı, yıllardır Ergenekon operasyonlarını yürüten polis ve savcılara karşı birlikte mücadele ettikleri Posta Gazetesi köşe yazarı gazeteci Nedim Şener'den geldi.

Şener, bugün Odatv ile ilgili çok sert yazılar kaleme alan Akşam Gazetesi köşe yazarı Negehan Alçı ile birlikte Habertürk Televizyonu'nda Gün Ortası Programı'na konuk oldu.

Basın özgürlüğünün tartışıldığı programda Odatv baskını ve Soner Yalçın'ın tutuklanması ele alındı.
Programın sunucusu Didem Yılmaz ekrana iki farklı görüşten gazeteciyi çıkartıp tartıştırmak için bu iki ismi tercih etmişti. Negahan Alçı'nın Soner Yalçın'ı eleştirmesi, Nedim Şener'i de destek olması bekleniyordu.

Negahan Alçı, hafta başından bu yana yazdığı gibi Soner Yalçın'ın 'tetikçilik' yaptığını, çok önceden hukuki takibe alınması gerektiğini ve Alevileri kışkırtmaya çalıştığını söyledi. Ancak Nedim Şener, Nagehan Alçı'nın eleştirilerine yanıt vereceği yerde, birbirlerine karşılıklı iltifatlar yağdırdıkları Alçı ile birlikte Soner Yalçın'a sert eleştiriler yöneltti.

Şener, Soner Yalçın'ın CHP'nin kanalı Halk Tv'nin devri için Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesini etik bulmadığını söyledi.
Şener, Deniz Baykal'ın yakınlarına Halk Tv'yi kurdurmasını, sonra bu televizyonun Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Soner Yalçın'a devredilmek istenmesini doğru bulmadığını belirtti.

Gazetecilerin bağımsız olması için hiç kimseden para almamasını, kimsenin güdümüne girmemesi gerektiğini ifade eden Şener, kendisinden örnekler vererek nasıl bağımsız kalabildiğini anlattı.
Kanaltürk'ün Tuncay Özkan'a ait olduğu dönemde CHP'den Kanaltürk'e 3 milyon dolar para aktarıldığını, bununla ilgili CHP'den gelen cevapların kendisini tatmin etmediğini söyledi.

Hanefi Avcı'nın 'Haliç'te Yaşayan Simonlar' kitabını yazdığı dönemde Nedim Şener, Avcı'nın en önemli destekçisi olmuştu. Şener'i korumak görevini de Odatv ve Soner Yalçın üstlenmişti. Ama Nedim Şener, en zor gününde Soner Yalçın'a en ağır darbeyi indirdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com