Yalçın'ı Tanımam Belge Sızdırmadım!

Yalçın'ı Tanımam Belge Sızdırmadım!
Devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri sızdırdığı gerekçesi ile tutuklanan MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu ifadesinde, ODATV'nin sahibi Soner Yalçın'ı tanımadığını söyledi.

Ergenekon soruşturmasında örgüt üyesi olduğu ve devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri sızdırdığı gerekçesi ile tutuklanan MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu ifadesinde, yine aynı soruşturma kapsamında tutuklanan odatv'nin sahibi, gazeteci-yazar Soner Yalçın'ı tanımadığını söyledi.

Yalçın'ın odatv'deki ofisinde yapılan aramada hard diskin içinde “Koz.doc” isimli word dosyasının ele geçirildiği ve “Rusya ve Özbekistan'daki cemaat operasyonları hakkında Kozinoğlu'ndan gelen belgeleri mutlaka gündeme taşıyalım. Kozinoğlu'ndan gelen diğer belgeleri de değerlendirelim” diye notun bulunduğu öne sürülmüştü. Bu iddiaları da yanıtlayan Kozinoğlu, “Odatv ve Soner Yalçın'da bulunduğu iddia edilen MİT'e ait gizli belgelerden haberim yok. Hiçbir belge sızdırmadım” dedi. Alaattin Çakıcı'nın yurtdışına kaçış davası ile adı ilk kez gündeme gelen Kozinoğlu, özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün, Çakıcı'ya ilişkin sorularını da yanıtladı. Çakıcı'nın kurduğu örgüte yardım ettiği gerekçesi ile 5 ay hapis cezasına çarptırılan Kozinoğlu, Çakıcı'nın Yargıtay'daki dosyasının lehte sonuçlanması için dönemin Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya ile görüştüğü yönündeki iddiaların asılsız olduğunu, Çakıcı'yı tanımadığını belirtti. Kozinoğlu, ayrıca hiçbir gazeteciyi tanımadığı ve bağlantısı olmadığını da söyledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com