'Yalnız Kaldım Çünkü..'

'Yalnız Kaldım Çünkü..'
Güzel oyuncu Nehir Erdoğan'dan samimi açıklamalar..

Aşk Bir Hayal isimli dizide Asmin rolünü canlandıran Nehir Erdoğan, suskunluğunu bozdu. Mardin'deki hayatından, Mustafa Altıoklar ile ayrılığına kadar her şeyi anlattı.

Nehir Erdoğan magazin basınında görünmekten, uzun uzun röportajlar vermekten pek hoşlanan biri değil. Ama uzun yıllardır birlikte olduğu ve evlilik planları yaptığı yönetmen Mustafa Altıoklar'dan ayrılınca, ister istemez magazin gündeminin göbeğine oturdu. Yaz aylarından itibaren Nehir Erdoğan'ın yanında yer alan hemen her erkek, sevgilisi olarak yazıldı. Nehir Erdoğan'la rol aldığı diziyi ve özel hayatını konuştuk. Pera Palas Otel'de yaptığımız çekimlerde Serkan Şedele'nin ekibinden Jerry Stolwijk objektifin başındaydı.

- Magazin basınıyla aranızdaki dengeyi oturtabildiniz mi? Görünmemeye gayret mi ediyorsunuz?
- Görünmemeye gayret etmiyorum, dışarıda vakit geçirmek için zaten fazla zamanım olmuyor. Ama tabii ki her normal insan gibi ben de zaman zaman evimin dışında da vakit geçiriyorum. Arkadaşlarımla oturacağım, sohbet edeceğim. Sizce de çok doğal değil mi? Anlayamadığım ve yadırgadığım şu; magazin muhabiri arkadaşlarla karşılaşınca sohbet ediyoruz, durumu anlatıyorum, dışarıda ne yaptığımı görmelerine rağmen, onların gazete ve televizyona bunu taşıma şekilleri çok farklı oluyor. O zaman bu çelişkiyi anlamakta zorlanıyorum. Nasıl yani! Ben bu insanların gözlerine baktım, çok doğal bir şekilde anlattım, sordular, konuştuk ama bu koskoca yalanı nasıl yayınlayabiliyorlar,' diyorum.

- Geçen hafta görüntüleriniz yayınlandı, çileden çıkmış haldeydiniz... Ne oldu?
- Evet gerçekten çileden çıktım... Aslında durum handikaplı. Evet şu anda bekãrım ve şu anki fikrim, isteğim, tercihim, özel hayatıma uzun bir süre kimseyi sokmamak. Bundan da memnunum. Bu benim tercihim ama bu kadar medeni olmayan bir görüntü çizmemeliyiz. Benim yanımda karşı cinsten insanlar da olabilir ve bunu gördükleri anda, nasıl anında aşk iddia edilebiliyor ki? Bunu yazanlar böyle mi yaşıyor hayatlarını? Ben böyle yaşamıyorum. Bahsedilen isimlerden biri lise arkadaşım Rıza (Kocaoğlu)... Her şeyi bir tarafa bırakın, bir video izledim, sokakta önümüzü kestiler, röportaj yapıyorlar, arkadan insanlar geçiyor, yoldan geçen adamı okla sevgilim olarak gösterdiler.

O adamın evinde de sorun çıkmıştır sanırım...
- Evet olabilir. O insan da kimse, eğer içlerinden biri değilse ve bu bir oyun değilse; çünkü her şeyi düşünür hale geliyorsun, paranoyaklaşıyorsun... Eğer içlerinden biri değilse, adamın evinde yaşanan krizi düşünsenize. Ben bir yere kadar ses çıkarmamayı ve dedikoduyu tekrarlatmamayı tercih ediyorum. Ama benim hassas olduğum nokta, sevdiğim insanların ne derece etkilendiği.

- Ki aynı zaman da yeni bitmiş bir ilişkiniz varken...
- Benim için önemli ve değerli bir ilişkidir. Her zaman da böyledir. Biz birbirimize saygımızı devam ettirerek hayatımıza ve dostluğumuza devam ediyoruz. O bakımdan bu tip çıkan, haber bile denemeyecek yalanlar benim aileme ve biten ilişkime olan saygımın algılanışını da etkiliyor.

- Mustafa Altıoklar hep ilişkinin bitişinden itibaren çok düzgün cümleler kurdu. İlişki travmatik bir şekilde bitmedi anlaşılan.
- Asla öyle bir şey yok. Asla öyle travmatik haller, kavgalar, gürültüler, birbirini ruhen incitmeler yok. İlişki hiçbir şekilde benim veya onun tarafından aldatma, vesaire gibi şeyler nedeniyle de sona ermedi. Son derece sevgi ve saygı dolu bir ilişki sona erdi. Bana kalsa ben, 'Sona erdi,' açıklamasını bile yapmaktan hoşlanmıyorum. Ama maalesef ki bu tarz haberler çıktığı için net bir cümle kurmak zorunda kalıyorsun. Eee tamam kuruldu bu cümle de. Artık yapmasınlar!

- Yazın da bir sürü haber çıktı, önce Kenan İmirzalıoğlu'yla ilgili sonra, 'Yok o değilmiş Rıza Kocaoğlu imiş sevgilisi,' dendi...
- Biz orada ikimiz de değildik. Aynı sektörden insanlar birbirimizle görüşemeyecek miyiz? Kadınlı erkekli bir sürü oyuncu var orada, sen kareye sadece ikimizi alıyorsun ve aşk uyduruyorsun. Böyle bir şey olmadığını söylediğimiz halde böyle yazıldı. Ben Kenan İmirzalıoğlu'nu tanırım, insan olarak severim ama bizim birbirimizde telefonlarımız bile yok. Hiç olmadı. Rıza liseden yakın arkadaşım ama Kenan sektörden tanıdığım ve saygı duyduğum bir insan. Nerelere taşıyorlar! Ben her dışarı çıktığımda benim yanımda gördükleri yeni birisini, yeni bir aşk iddiasıyla gazetelere mi taşıyacaklar? Üç ay sonra da listeler mi yayınlayacaklar, 'Nehir'in hayatına giren adamlar' diye? Kaldı ki böyle de yaşayabilirim ama yaşamıyorum.

Bu tür haberlerden sonra Mustafa Bey'e açıklama gereği hissediyormusunuz?
- O zaten asla şüphe etmediği için böyle bir şeye gerek duymam...

- Çok küçüktünüz Mustafa Altıoklar'la ilişkiniz başladığınızda, büyüttü mü sizi bu süreç?
- Ben çok güzel bir ilişki yaşadım. Her ilişkinin kendi dinamikleri vardı. Ama tabii ki en çok aşk öğretir insana.

- Aşka âşık kadınlardan mısınız, yoksa birine âşık kadınlardan mısınız?
- Ben birine âşık kadınlardanım. 'Ben aşk kadınıyım,' diyemeyeceğim. Keşke diyebilseydim. Çok hayranım öyle kadınlara; kolaylıkla aşık olabilen insanlara. Ben bir insanı her şeyiyle sevmeyi seviyorum. Sevgi, aşk, şefkat bu duyguları bütünüyle seviyorum.

SÜRYANİLERİ BİLMEDEN ÜZDÜYSEK ÖZÜR DİLERİZ
- Süryaniler diziyi protesto etti. Ne düşünüyorsunuz, onları rahatsız edecek unsurlar var mı dizide?
- Süryani, Kürt, Türk, Hıristiyan, Müslüman... Hiçbir mezhep, millet, etnik grup veya herhangi bir vatandaş, gerek yapım şirketimiz, gerek senaryo yazarlarımız, gerek çekim ekibimiz tarafından bilinçli olarak incitilmek istenmedi. Biz Mardin bölgesinde çekim yaparken orada yaşayan Süryani ailelerin de içten destek ve yardımlarından başka hiçbir davranış biçimiyle karsılaşmadık. Bilmeden üzdüysek özürlerimizi sunarız.

- Çok ilginç konusu olan ve bir yandan da Türkiye'deki terör gerçeğine ışık tutan bir dizi. İçinde yer almaktan mutlu musunuz?
- Kesinlikle. Ben 1980 doğumluyum ve sınırdan apolitik gençliğe dâhil olmuş gençlerden biriyim. Şimdi yavaş yavaş biraz daha değişiyor ama biz böyle bir kayıp kuşak gibi kaldık. Net ve keskin bir sessizlik oldu biz yetişirken. Ben bugün annemin ve babamın o dönemdeki siyasi görüşlerine vakıfım ama ilk çocukluk yıllarımda bana bunlardan hiç bahsedilmedi.

Sabah


 

 

 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com