Yalova'daki seçimin iptali

Yalovadaki seçimin iptali
Yalova Belediye Başkanı Salman: "Bizim için hiç fark etmez. Allah'ın izni ve Yalovalıların desteğiyle bu seçimi ben yine kazanacağım. Hatta bu sefer öyle bir oyla 6 oyla değil, binlerce fark oyla 1 Haziran'da yapılacak seçimi de kazanacağıma inancım tamdı

YALOVA (AA) - Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), Yalova'daki seçimi iptal etmesine ilişkin, "Bizim için hiç fark etmez. Allah'ın izni ve Yalovalıların desteğiyle bu seçimi ben yine kazanacağım. Hatta bu sefer öyle bir oyla 6 oyla değil, binlerce fark oyla 1 Haziran'da yapılacak seçimi de kazanacağıma inancım tamdır" dedi.

Salman, belediyede düzenlediği basın toplantısında, karardan önceki demeçlerinden birinde, "YSK, iptal kararı verse de umurum da değil. Yalova halkı kararını vermiştir. Bir daha seçim olsa Yalova halkı bana daha çok sahip çıkar. 30 Mart'tan daha çok oy alır, yine seçilirim" dediğini hatırlattı.

Seçimin yenilenmesiyle Yalova halkının zamanının çalındığını savunan Salman, 1 Haziran'da da kazananın kendisi olacağını öne sürdü.

Hukuka her zaman saygı duyduklarını dile getiren Salman, şöyle devam etti:

"AKP, H.B.U. isimli şahsın, kısıtlı olduğu halde oy kullandığı konusunda YSK'ya itirazda bulunurken H.B.U'nun aynı zamanda 1217 numaralı sandıkta kendileri adına sandık görevlisi olduğunu gizlemeye çalıştı. Bu gerçeğin ortaya çıkmasına yani asıl hileyi yapanın AKP olduğunun anlaşılmasına rağmen YSK'nın kararı düşündürücüdür. Bu karar artık her ne kadar hukuki değil de siyasi bir karar da olsa biz hukuka saygı duymaya devam ediyoruz. Daha önce de söylemiştim; bizim için hiç fark etmez. Allah'ın izni ve Yalovalıların desteğiyle bu seçimi ben yine kazanacağım. Hatta bu sefer öyle bir oyla 6 oyla değil, binlerce fark oyla 1 Haziran'da yapılacak seçimi de kazanacağıma inancım tamdır. Bütün bu sürecin sonucunda YSK, seçimin iptaline karar vermiş olsa da başta Yalovalılar olmak üzere tüm Türkiye'nin vicdanında haklılığımızın ortaya çıktığını biliyoruz."

Salman, kentte her kesimden oy alacağına inandığını söyledi.

Partililerine, seçimin iptal edilmesi kararına karşı sükunet çağrısında bulunan Yalman, "Yalova'da 1 Haziran'da yapılacak seçim artık ne CHP-AKP, ne Salman-Koçal seçimi değil; haklıyla haksızın, adaletle adaletsizliğin, kul hakkı gözetenle kul hakkı yiyenlerin arasında geçecek bir seçim olacaktır" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com